به‌روز شده در: ۱۹:۵۶ - ۹ خرداد ۱۴۰۲
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۲۵۵۰۸
تاريخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۶:۱۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
گلریزان برای یک نیازمند تا زندان نرود
خیریه همت نوشت:
سلام و خدا قوت

در سال۸۹ در منزل قبلی که در منطقه شهریار سکونت داشته اند جهت تخلیه چاه کارگر افغانی بکار میگیرند ولی متاسفانه به دلیل عدم رعایت جوانب احتیاط، پمپ هوارسان به داخل چاه، اتصالی کرده وقطع می شود و به همین دلیل این کارگر افغانی داخل چاه دچار خفگی شده و فوت می کند.

 طبق شکایتی که وکیل خانواده متوفی از ساکنین ساختمان می کند کلیه نفرات ساکن موظف به پرداخت دیه وجریمه به دولت می شوند مبلغ جریمه به دولت ۱ونیم میلیون تومان ودیه برای هر واحد ۷ونیم درصد دیه کامل یک مرد مسلمان تعیین می شود که بر این اساس مبلغ هفت میلیون وپانصد هزار تومان برای هر واحد تعیین می شود. مبلغ یک میلیون تومان هم هزینه وکیل تسخیری برای هر نفر تعیین می شود.

اقای ن. یکی از ساکنین این ساختمان که مورد فراخوان ما هستند، با توجه به این که کارمند روزمزد یکی از ادارات دولتی هستند و با حقوق ماهیانه حدود ۵۰۰هزار تومان تاکنون  با همه تلاششان موفق شده اند مبلغ ۸میلیون تومان از کل مبلغ ده میلیون تومان را فراهم کنند.

به دلیل قطعیت حکم صادره تا ۲۳ بهمن ماه فرصت دارند که کل مبلغ را به صندوق دولت پرداخت کنند در غیر این صورت وثیقه ایشان که از طرف فامیل تهیه شده عودت وایشان به دلیل داشتن شاکی خصوصی باید به زندان بروند.

لازم به یادآوری است کارگر افغانی نیز متاهل بوده ودارای ۵ فرزند کوچک بوده است.

همت کنید بتوانیم ۲میلیون تومان باقی مانده از تعهد باقی مانده این خانواده را تهیه کنیم.

تذکر مهم:

در صورت عبور کمکها از سقف مورد نیاز صرف موارد بعدی خواهد شد.