به‌روز شده در: ۰۹:۱۰ - ۲۴ آذر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۲۵۹۲۰
تاريخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران خبر داد:
جذب جوانان آموزش دیده‌ به بازار کار
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از افزوده شدن 11 مرکز جدید آموزشی در این استان خبرداد و گفت: به زودی یک مرکز تخصصی را با همکاری شهرداری تهران در منطقه 22 راه اندازی خواهیم کرد.

حمید رضا خانپور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بر اساس مصوبات استانی هیات دولت مقرر شده تا مراکز آموزشی در تهران تاسیس شود که هم اکنون 11 مرکز آموزشی به مجموعه مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران اضافه شده است.


وی افزود: خوشبختانه ادارات کل شهرستانهای استان تهران همگی دارای چارت سازمانی شده‌اند و به زودی از میان مربیان حق التدریس هم نیروهایی استخدام پیمانی یا رسمی می شوند.


خانپور در ادامه درباره مشکل دور بودن برخی آموزشگاهها تا مرکز شهر و عدم دسترسی آسان به آنها، گفت: به موجب مصوبات سفر استانی هیات دولت مقرر شده تا 18 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در 18 نقطه‌ فاقد مرکز احداث و تجهیز شود اما به دلیل تامین نشدن زمین مورد نیاز از سوی شهرداری این کار تا کنون عقیم مانده است با این حال پیگیر موضوع هستیم تا چند مورد را تا پایان سال اجرایی و بهره‌برداری کنیم.


به گفته وی بیش از یک سوم آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد کشور در شهر تهران واقع شده‌اند و در رشته‌های مختلف و بخشهای صنعت، خدمات و کشاورزی مشغول فعالیت هستند.


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در عین حال از جذب 70 درصدی جوانان آموزش دیده و مهارت یافته به بازار کار خبرداد و افزود: در راستای اجرای طرح استاد شاگردی نوین، با ارائه آموزشهای محصول محور، هدایت و مشاوره آموزشی جوانان جویای کار و متقاضیان اشتغال، تعداد بسیاری از جوانان آموزش‌های مهارتی را فرا گرفته و جذب بازار کار شده‌اند.