به‌روز شده در: ۱۵:۰۰ - ۱ فروردين ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۰۷۹۸
تاريخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عبداله بابایی در مصاحبه با رادیو اقتصاد:
دستورالعمل شورای رقابت بر ای خودروسازان مبارک شد
معاون فروش ایران خودرو گفت: دستورالعمل تعیین قیمت خودرو در شورای رقابت پدیده مبارکی برای صنعت خودرو است که نرخ تورم سالانه و نرخ تورم بخشی صنعت بعد از سال های زیاد در قیمت تمام شده خودرو محاسبه شده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کارگر نیوز، عبداله بابایی در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اشاره به اعلام قیمت 14 نوع از خودروهای این شرکت گفت: فرمول علمی برای محاسبه قیمت خودروها ارزشمند است و امیدواریم ما هم به مردم عزیز پاسخگو باشیم.
 
وی افزود : البته ممکن است خودروسازان از برخی قیمت راضی نباشند اما آغاز این کار برای ما خیلی ارزشمند است.

بابایی تاکید کرد : همیشه دنبال آن بودیم که نرخ تورم اقتصادی کشور در قیمت گذاری خودرو تعیین کننده شود.

وی گفت: 65 تا 70 درصد خودرو را مواد اولیه تشکیل می دهد و افزایش قیمت این قطعات و مواد اولیه بر روی قیمت تمام شده خودرو هم تأثیر می گذارد.

مدیر فروش شرکت ایران خودرو افزود: مردم می توانند به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری در نمایندگیهای مجاز این شرکت، خودرو مورد نیاز خود را با قیمتی که شورای رقابت اعلام کرده است ، خریداری کنند.

وی افزود: خودرو ، کالایی همگانی است و همه خانوارها از آن استفاده می کنند و همیشه قیمت آن پایین بود و در مقایسه با میزان افزایش قیمت دیگر محصولات ، قیمت خودرو کمتر افزایش می یافت.

بابایی گفت : شورای رقابت هزینه تامین مالی را نپذیرفت که از لحاظ علم اقتصاد درست است و هزینه های حدود 9 درصدی از قیمت نهایی کسر شد.

وی اعلام کرد : ما هم این فرمول را پذیرفتیم و با همین قیمت ها فروش را آغاز کرده ایم و به ترتیب با اعلام نرخ تورم از سوی بانک مرکزی قیمت بقیه ‌خودروها نیز اطلاع رسانی می شود و خوشبختانه استقبال مردم هم از قیمت های جدید بیشتر است.