به‌روز شده در: ۱۶:۵۶ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۱۱۸۴
تاريخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نجات معجزه آسا از دست چهار گروگان‌گیر
نجات معجزه آساي يك مرد از توطئه مرگبار مردي آشنا پرده از جزييات زورگيري هاي 4 مرد خطرناك برداشت. رئيس گردانندگان باند خشن وقتي ديد طعمه شان وي را شناخته است تصميم گرفت دست به جنايتي خاموش بزند.

به گزارش ایران، اوايل اسفند ماه سال گذشته جوان افغان در حالي كه لباس هايش خيس و گل آلود بود وارد كلانتري 11 ورامين شد و ادعا كرد از سوي زورگير آشنايي تا يك قدمي مرگ رفته و خدا خواسته كه زنده مانده است.
    
اين جوان به پليس گفت: در كنار خيابان منتظر خودرو بودم، پرايد سفيد رنگي با 4 سرنشين مرد جلوي پايم ايستاد.
    
وقتي سوار شدم ديدم آن ها لباس پليس به تن دارند و خواستند تا كارت اقامتم را در اختيارشان بگذارم وقتي گفتم كارت ندارم و به صورت مخفيانه در ورامين هستم يكي از آن ها مرا با چاقو تهديد كرد و همه پول و گوشي موبايلم را گرفت.
    
جوان افغان ادامه داد: خيلي ترسيده بودم ولي در آن حالت مرد چاقوكش كه چهره اش برايم آشنا بود را شناختم و زماني كه وي متوجه اين موضوع شد با همدستي دوستانش تصميم به قتل من گرفتند.
    
در حالي كه چاقو روي پهلويم بود مرا به بيرون ورامين بردند و در كنار كانال آب عميقي ايستادند، آن ها بي رحمانه من را به باد كتك گرفتند.
    
لحظات سختي بود، نيمه جان شدم يكي از آنها كه سركرده گروه بود به صورتم گاز اشك آور زد و دستمالي دور گردنم انداخت، وي قصد داشت خفه ام كند.
    
وي ادامه داد: مرگ را در چند قدمي ام مي ديدم و آنها براي اين كه جسدم را كسي پيدا نكند داخل كانال آب انداختند و فرار كردند اما من توانستم با شنا كردن خودم را نجات دهم.
    
با ادعاهاي اين جوان افغان پرونده به دستور بازپرس مسعودي از شعبه اول دادسراي ورامين در اختيار پليس آگاهي ورامين قرار گرفت.
    
كارآگاهان در اقدام نخست جوان افغان را تحت تحقيق گرفتند و پي بردند كه زورگيران پليس نما براي خريدن سيگار جلوي مغازه اي ايستاده و يكي از آنها از خودرو پياده شده است.
    
ماموران با اين سرنخ به سوپرماركت رفتند و پي بردند كه مغازه مجهز به دوربين مداربسته است. بازبيني فيلم دوربين مداربسته و راهنمايي هاي جوان افغان كافي بود تا يكي از اعضاي اين باند شناسايي شود.با به دست آمدن اين سرنخ «مقداد» 26 ساله كه سابقه زورگيري دارد در ورامين ردزني شد و روز هشتم اسفندماه وقتي در مخفيگاهش سايه پليس را روي سرش ديد به ناچار تسليم شد.
    
مقداد در بازجويي ها اصرار بر بي گناهي كرد اما زماني كه خود را در برابر فيلم دوربين مخفي و طعمه افغان ديد به ناچار لب به اعتراف باز كرد و 3 همدست ديگر را لو داد.«مقداد» در ادعاهايش گفت: با لباس پليس به سراغ افغاني ها مي رفتم و زماني كه سوار بر خودرو مي شدم از آن ها مي خواستم كه كارت اقامتشان را نشان بدهند اگر همراهشان كارت بود آنها را پياده مي كرديم ولي اگر مهاجر غيرقانوني بودند پول ها و اشياي قيمتي شان را مي گرفتيم.وي در ادامه گفت: تنها از افغاني هايي كه كارت نداشتند زورگيري مي كرديم چون فكر مي كرديم نمي توانند شكايت كنند و پليس به خاطر نداشتن كارت آن ها را متهم مي كند.
    
با ادعاهاي «مقداد» يكي ديگر از اعضاي باند كه «بهروز» 23 ساله است رديابي شد و عصر همان روز در حالي كه خونسردانه سركارش بود در ورامين دستگير شد.
    
«سجاد» 23 ساله كه از سوي همدستانش لو رفته و در تهران بود در تماس تلفني از سوي «مقداد» سر قرار رفت و در حالي كه منتظر رئيس باند بود خود را در محاصره پليس ديد و زمينگير شد.
    
«محمد» 21 ساله آخرين عضو اين باند كه از دستگيري همدستانش بي خبر بود احساس نگراني كرد تا اين كه روز 12 اسفند ماه به سراغ «مقداد» رفت و زماني كه جلوي قهوه خانه رئيس باند رفت ماموران پليس را دور تا دور خود ديد.
    
سه زورگير در دام پليس با ادعاي بي گناهي گفتند كه «مقداد» دست به تبهكاري ها زد و آن ها در نقشه هاي وي غافلگير و مجبور به همكاري شده اند كه مقداد در برابر اين ادعاها با خونسردي گفت كه همه شان دروغ مي گويند و خودشان پذيرفته اند در زورگيري ها شركت داشته باشند و تنها كسي كه بي گناه بود خود وي است.
    
بازپرس مسعودي از شعبه اول دادسراي ورامين نسبت به شيوه و شگرد اين باند كه از مردان افغان بدون كارت تردد زورگيري مي كردند با تقاضاي انتشار بدون پوشش چهره 4 زورگير در لباس پليس خواست تا كساني كه در دام زورگيري هاي اين باند گرفتار شده اند به شعبه اول دادسراي ورامين به پليس آگاهي ورامين مراجعه كنند.