به‌روز شده در: ۱۶:۵۶ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۱۱۹۱
تاريخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
انتقام دختر دانشجو از هم خانه نامرئی + عکس
دختر دانشجويي وقتي متوجه شد هم خانه قلابي‌اش ۱۲‌ميليون تومان از او كلاهبرداري كرده است، دست به كلاهبرداري زد.

به گزارش جوان، كلاهبردارها هر روز براي پر كردن حساب‌هايشان از شيوه‌هاي تازه‌اي استفاده مي‌كنند. مهم‌ترين حربه كلاهبرداران جلب كردن اعتماد طرف مقابل است. بسياري از مردم به خاطر يك اعتماد بيجا مجبور مي‌شوند وقت و هزينه زيادي را براي رسيدن به مال خود صرف كنند؛ وقت و هزينه‌اي كه شايد ثمري هم نداشته باشد.

اول اسفند سال گذشته زن جواني به پليس آگاهي تهران مراجعه كرد و گفت: دختر جواني به بهانه اينكه هم اتاقي او شوم، از من كلاهبرداري كرده است.

او ادامه داد: مدتي بود كه به دنبال يك خانه دانشجويي با يك هم اتاقي مي‌گشتم به خاطر همين هر روز آگهي روزنامه را مي‌ديدم تا اينكه هجدهم بهمن با يكي از شماره تلفن‌هايي كه در آگهي بود، تماس گرفتم و خانم جواني مدعي شد كه خودش هم دانشجو است و در ميدان پروين تهرانپارس زندگي مي‌كند.

من آدرس خانه را از او گرفتم و به آنجا رفتم. او گفت: هم اتاقي‌اش فارغ‌التحصيل شده و مي‌خواهد به شهرستان برگردد.

وقتي بر سر كرايه خانه به توافق رسيديم، قرار شد ۳ميليون تومان به عنوان پول پيش بپردازم و كرايه ماهيانه هم به عهده كيميا باشد.
 

او حتي براي جلب اعتمادم اجاره‌نامه خانه را هم نشانم داد و من هم ۳‌ميليون را به او دادم و رسيد گرفتم اما وقتي ديروز براي اسباب كشي به آنجا رفتم، هر‌چه زنگ زدم كيميا در را باز نكرد. همان موقع خانم ميانسالي در را باز كرد و گفت مستأجر قبلي چند روز است كه تسويه كرده و من به همراه خانواده‌ام به اينجا آمده‌ايم.

من كه شوكه شده بودم بلافاصله با تلفن همراه كيميا تماس گرفتم اما خاموش بود.

كارآگاهان در اولين مرحله از تحقيقات خود موفق به شناسايي هويت واقعي كيميا به نام مريم - ۲۶ ساله شدند.

با شناسايي هويت واقعي متهم، مخفيگاه او هم در خيابان ۱۹۶ تهرانپارس شناسايي شد و سرانجام كارآگاهان موفق شدند او را دستگير كنند. در بازرسي از مخفيگاه متهم، كپي اسناد و مدارك شناسايي متعلق به چند زن ديگر كشف شد. بدين ترتيب اين افراد هم به پليس آگاهي دعوت شدند و متهم را كه به همين شيوه از آنها كلاهبرداري كرده بود، شناسايي كردند.

متهم در جريان بازجويي‌ها اعتراف كرد: سال گذشته دقيقاً به همين شيوه از من كلاهبرداري شد و ۱۲ ميليون تومان را از دست دادم به خاطر همين تصميم گرفتم تا خودم هم به اين شيوه كلاهبرداري كنم تا پولي را كه از دست داده بودم به دست آورم.

سرهنگ كارآگاه رضا مؤذن، رئيس پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ گفت: مالباختگاني كه بدين شيوه و شگرد و به ويژه در منطقه تهرانپارس از آنها كلاهبرداري شده است مي‌توانند جهت پيگيري شكايات خود و شناسايي متهم به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ مراجعه كنند.