به‌روز شده در: ۱۰:۱۷ - ۱ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۱۲۵۳
تاريخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
پولدارترین مرد جهان انتخاب شد + عکس
کارلوس اسلیم تاجر مکزیکی و پولدارترین مرد جهان بعد از تصویب لایحه‌ای در کنگره مکزیک با ضرر ۳ میلیارد دلاری در مجموع دارایی‌هایش مواجه شد که این خود عاملی بر سبقت گیتس شد.
به گزارش چمران نیوز به نقل از تسنیم، آقای 57 ساله و خاص مایکروسافت توانست دوباره لقب پولدارترین فرد جهان را از تاجری مکزیکی به نام کارلوس اسلیم پس بگیرد.

این تاجر لبنانی الاصل که در سال 2007 توانسته بود با مجموع دارایی‌ها 59 میلیارد دلار، آقای خاص دنیای نرم‌افزار (بیل گیتس) را با مجموع دارایی‌های 58 میلیارد دلار پشت سر بگذارد، تا چندی پیش در صدر لیست قرار داشت.

اسلیم که مالک شرکت‌های آمریکا موویل (یکی از بزرگ‌ترین اپراتورهای تلفن همراه در آمریکا)، تلمکس و تل‌سل است، براساس آخرین آمار دارایی در حدود 73.2 میلیارد دلار داشته که پس از تصویب لایحه‌ای در کنگره مکزیک که به ضرر سرمایه‌داران کلان است باعث شده که روند صعودی فعالیت‌های مالی وی با کاهش 14 درصدی در سالجاری روبرو شود و از این جهت مرد 73 ساله در انتظار پرواز 3 میلیارد دلار از مجموع درآمدهای احتمالی و آینده‌اش باشد.

گیتس هم البته تا پیش از این 72.9 میلیارد دلار دارایی داشته و در رده دوم ایستاده بود که رشد 28 درصدی سهام مایکروسافت به مانند پله پرتابی عمل کرد تا جایگاه وی با ثبات‌تر شود.

ارائه ویندوز8 برای رایانه‌های رومیزی یکی از مهم‌ترین عوامل رشد سهام این شرکت نام برده شده است.