به‌روز شده در: ۱۶:۵۶ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۱۲۶۱
تاريخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
بليط پرواز حجاج ايراني ارزان شد
هيات حج ايران در نشست مشتركي با مديرعمليات حج و عمره هواپيمايي سعودي، موفق به اخذ ۷۰ دلار تخفيف از هزينه تمام شده بليط رفت و برگشت جابجايي هوايي حجاج ايراني شد.

مهر:در پي پيگيري‌هاي انجام شده در خصوص تلاش براي اخذ تخفيف از شركت‌هاي خدمات دهنده به زائران ايراني در عربستان و كاهش هزينه ها، صبح ديروز هيات حج ايران در نشست مشتركي با مديرعمليات حج و عمره هواپيمايي سعودي، موفق به اخذ ۷۰ دلار تخفيف از هزينه تمام شده بليط رفت و برگشت جابجايي هوايي حجاج ايراني شد.
بنا به اعلام هيات ايراني مذاكرات براي كاهش بيشتر نرخ بليط و رسيدن به عدد پيشنهادي سازمان حج و زيارت تا صبح امروز سه شنبه در مكه مكرمه ادامه دارد.

در بخشي از متن نامه دفتر نمايندگي سازمان حج ايران در عربستان آمده است: درپي مذاكره با مقامات هواپيمايي عربستان سعودي در راستاي عقد قرار داد حمل و نقل هوايي حج ۹۲ و تعديل قيمت‌ها، هيات ايراني، در روز دوشنبه ۳۰/۲/۹۲ نشستي كارشناسي با مدير عمليات حج و عمره هواپيمايي سعودي برگزار كرد و باتوجه به اعلام قبلي نرخ مسيرهاي نزديك تا ۷۲۰ دلار و مسيرهاي دور تا ۷۸۰ دلار از سوي مقامات حمل و نقل هوايي عربستان، در مذاكرات صبح امروز هيات سازمان حج موفق به اخذ ۷۰ دلار تخفيف شد و با توافق انجام شده نرخ مسيرهاي فوق الاشاره به ترتيب ۶۵۰ دلار براي مسيرهاي نزديك و ۷۲۰ دلار براي مسيرهاي دور كاهش يافت.

هيات ايراني عليرغم توافق فوق همچنان بر نظر قبلي خود مبني بر اخذ ۹۰ دلار تخفيف از هزينه هر مسير پافشاري كرده كه ادامه مذاكرات به صبح سه شنبه موكول شد.

توضيح اينكه طرف سعودي اعلام كرده، اگر قرار داد حمل و نقل هوايي حج و عمره ۳ ساله منعقد شود ۱۰ دلار ديگر از قيمت تمام شده تخفيف خواهد داد.