به‌روز شده در: ۱۶:۴۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۱۴۱۰
تاريخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
اعلام تورم‌بخشی مابقی خودروها
عضو شورای رقابت از ثابت ماندن تعرفه تلفن ثابت و تورم بخشی ۵۲درصد سایر خودروها در جلسه دیروز این شورا خبر داد و گفت: برخی پشت پرده‌ها و به خطر افتادن منافع برخی در خودروسازی‌ها، مانع کاهش قیمت خودرو شده است.

به‌گزارش تسنیم، جلسه دیروز شورای رقابت در حالی برگزار شد که اعضای شورا به بحث‌هایی پیرامون مخابرات، پتروشیمی‌ها و در پایان خودرو پرداختند؛ شورای رقابت در این جلسه افزایش تعرفه تلفن ثابت را بررسی کرد ولی به نتیجه‌ای نرسید.

محمدعلی مددی درباره جلسه دیروز شورای رقابت گفت: در حوزه مخابرات قبلاً مشکلاتی درباره واگذاری این بخش به وجود آمده بود و شورای تجدیدنظر حکمی برای مخابرات صادر کرده بود؛ دیروز درباره آن حکم در شورا صحبت کردیم.

وی با بیان اینکه افزایش تعرفه تلفن ثابت نیز در دستورکار شورای رقابت قرار دارد گفت: هفته آینده به‌صورت جزئی و دقیق وارد افزایش یا عدم‌افزایش تعرفه تلفن ثابت خواهیم شد.

این عضو شورای رقابت به طرح ایرادی از سوی اعضای شورا مبنی بر فاقد وجاهت بودن تصمیمات شورای رقابت در جامعه اشاره و تصریح کرد: در پایان جلسه موضوع خودرو مورد بحث قرار گرفت؛ اعضای شورا معتقد بودند هنوز شورا جایگاه قانونی خود را بین مردم جامعه پیدا نکرده است.

مددی تصریح کرد: اگر شورای رقابت بین مردم دارای جایگاه قانونی بود تصمیماتی را که این شورا در حوزه خودرو و مکانیزم‌های قیمت‌گذاری تعیین کرده بود اعمال می‌کردند اما شاهد عدم‌اجرای مصوبات شورا هستیم.

این عضو شورای رقابت عدم‌اجرای مصوبات این شورا در حوزه قیمت‌گذاری خودرو را به‌خاطر برخی پشت‌پرده‌ها دانست و گفت: منافع برخی افراد در خودروسازی در خطر است به همین منظور آنها اجازه نمی‌دهند قیمت خودرو کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به گلایه‌های مردم در خصوص وضعیت قیمت خودرو ادامه داد: بانک مرکزی دیروز نرخ تورم مابقی خودروها شامل تندر، پژو 206، رانا و مگان را 52 درصد اعلام کرده است؛ این نرخ غیرقابل قبول است و ظلم به مردم تلقی می‌شود.

مددی در همین ارتباط تأکید کرد: قرار است شورای رقابت از مسئولان بانک مرکزی دعوت کند تا در جلسه هفته آینده این شورا حضور پیدا کرده مکانیزم تعیین نرخ تورم خودرو را توضیح دهند.