به‌روز شده در: ۱۴:۰۵ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۱۴۲۰
تاريخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
افزایش دوباره قیمت خودرو در بازار+جدول
پس از توقف تولید و عرضه محصولات خودروسازان طی هفته های اخیر، متقاضیان خرید خودرو روانه بازار شدند و این امر موجب افزایش قیمت خودرو در بازار شده است.
مشرق نوشت: تولید انواع خودرو در فروردین ماه امسال با کاهش 57.8 درصدی از 59 هزار و 836 دستگاه در فروردین ماه سال گذشته به 25 هزار و 246 دستگاه کاهش یافته است.

در این حال تقاضاهایی که در عرض چند ماه گذشته  از طرف خودرو سازان بدون پاسخ مانده بود، به تدریج  در حال ورود به بازار است و همین مسئله، قیمت خودرو را در بازار با روندی افزایشی روبرو کرده است.

در حالی که قرار بود خودروسازان تولید و عرضه محصولاتشان را پس از تعیین قیمت‌های جدید افزایش دهند، همچنان از این کار طفره می‌روند و تنها به یک یا دو عرضه محدود اکتفا کرده‌اند که این امر منجر به افزایش قیمت برخی خودرو های پرتیراژ شده است.

در این شرایط قیمت خودرو های خارجی نیز افزایش چشم گیری داشته، و احتمال می رود در صورت ادامه روند فعلی در عرضه خودرو از سوی خودروسازان، قیمت خودرو در بازار همچنان روند افزایشی داشته باشد.

کاهش تولید خودرو موجب بر هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا و صعودی شدن قیمت‌ها در بازار آزاد شده است اما درباره کاهش تولید کسانی باید پاسخگو باشند که به دلایل مختلف موجب تضعیف این صنعت شدند و متاسفانه نقش و عملکرد مدیران سیاسی در این صنعت بر دامن زدن به این وضعیت بر کسی پوشیده نیست .

حداقل انتظاری که از رئیس جمهور آینده می توانیم داشته باشیم اینکه فکری به حال این صنعت روز دنیا کند و با بکار گیری نخبگان و مدیران صنعتی با تجربه هر چه سریعتر آرامش را به این بخش مهم از صنعت کشور برگرداند.


جدول مقایسه ای نرخ انواع ماشین های خارجی و داخلی در بازار: