به‌روز شده در: ۱۵:۴۱ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۵۰۶۸
تاريخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محرومیت از دریافت مقرری بیکاری
کارگران اخراجی بلورک قزوین هنوز سرگردانند
منابع خبری در استان قزوین از سرگردانی دست‌کم ۶۵ نفر از کارگران تعدیل شده کارخانه بلورک البرز خبر می‌دهند.
به گزارش کارگر نیوز، این کارگران که پیش‌تر در این کارخانه مشغول کار بودند از تقریبا نهم اسفند ماه سال ۹۵ به دلیل آنچه که رکود بازار نامیده شده است به دستور کارفرما تعدیل شده‌اند.
 
گفته می‌شود این کارگران قرار بود برای اردیبهشت ماه سال ۹۶ دوباره به سرکار سابق خود بازگردند، اما بنا براظهارت کارفرما هنوز امکان این امر میسر نشده است.
 
یکی از کارگران در تشریح موقعیت خود و دیگر همکاران بیکار شده‌اش گفت: زمانی که بعد از اخراج برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به شعبه تامین اجتماعی شهر صنعتی البرز مراجعه کردیم به ما گفته شد که به دلیل مخدوش بودن سوابق بیمه‌ایشان مقرری بیمه بیکاری به ما تعلق نمی‌گیرد.
 
به گفته وی تقریبا از یکسال قبل حق بیمه کارگران این کارخانه به اداره تامین اجتماعی شهر صنعتی البرز پرداخت نشده است.
 
این منابع کارگری از تلاش کارگران اخراجی برای دریافت مقرری بیمه بیکاری و بازگشت به کار خبر داده‌اند. آنان می‌گویند: بعد از ۱۶ تا ۲۰ سال سابقه کار در این کارخانه وسایر واحد‌های دیگر فرصت شغلی جدیدی برایمان وجود ندارد.
 
به غیر از این   ۶۵ کارگر اخراجی، هنوز ۴۵ کارگر قدیمی دیگر در این کارخانه باقیمانده‌اند که در مجموع هرکدام از آنها نیز از شهریور ماه سال گذشته تاکنون فقط مبالغی را به صورت علی الحساب دریافت کرده‌اند.
 
در ادامه این کارگر دلیل کاهش فعالیت تولیدی بلورک را بدهی‌های معوقه عنوان کرد و گفت: عمده‌ترین مشکل مالی این کارخانه بدهی  به اداره گاز شهر صنعتی است چنانچه  اسفند ماه سال گذشته گاز کارخانه تقریبا به مدت یک ماه قطع شده، همچنین بخشی از ماشین آلات واموال این کارخانه از سوی یکی از طلبکاران بانکی توقیف شده است.
 
از قرار معلوم در راستای این مسئله دولت با پرداخت تسهیلات به این واحد صنعتی موافقت کرده است و برای همین کارگران انتظار داشتند که وضعیت شغلی و مزدی آنها بهبود یابد.