به‌روز شده در: ۱۵:۴۱ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۵۰۷۲
تاريخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
تامین اجتماعی از کارفرمایان قزوین ۴۲۰ میلیارد تومان طلب دارد
مدیرکل تامین اجتماعی قزوین از بدهی ۴۲۰ میلیارد تومانی واحد‌های تولیدی این استان به تامین اجتماعی خبر داد.
به گزارش کارگر نیوز، سیروس نصیری مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین گفته است سازمان تامین اجتماعی از واحد‌های تولیدی وخدماتی استان حدود ۴۲۰ میلیارد تومان طلبکار است که اگر این مطالبات در موعد مقرر وصول نشود در انجام تعهدات قانونی خود به بیمه شدگان دچار مشکل خواهیم شد.
 
وی با بیان اینکه  تامین اجتماعی یک نهاد عمومی وغیر دولتی است که سرمایه آن از پرداخت حق بیمه کارفرمایان و کارگران تامین می‌شود افزود: ۶۲ درصد از جمعیت استان قزوین تحت پوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی قرار دارند .
 
به گفته وی ،در حال حاضر ۲۳۱ هزار نفر در استان قزوین بیمه شده اصلی هستند که از این تعداد نزدیک به  ۱۵۷ هزار نفر بیمه شده اجباری و مابقی بیمه شدگان اختیاری هستند.
 
طبق اظهارات مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین، در مجموع ۷۸۰ هزار نفر در استان قزوین تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که ۶۲ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند که این میزان، از متوسط آمار تحت پوشش سطح کشور که شامل ۵۱ درصد است، بالا‌تر است.
 
 وی با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از ۱۳ هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند در ادامه افزود: در استان قزوین حدود ۶۴ هزار نفر مستمری بگیر تامین اجتماعی هستند و تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز حدود ۷ هزارو ۸۰۰ نفر است.
 
نصیری همچنین با بیان اینکه در سال ۹۵هزینه سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت حقوق و تعهدات کوتاه مدت و بلندمدت نزدیک به ۱۲۰۰ میلیارد تومان بوده است در ادامه تصریح کرد: در حال حاضردر آمد ماهیانه تامین اجتماعی استان قزوین ۸۵ میلیارد تومان است این در حالیست که  هزینه‌ های تامین اجتماعی به ۹۷ میلیارد تومان رسیده است.
 
 وی عنوان کرد: بیش از ۱۶۰ هزار کارگاه در استان وجود دارد که خوشبختانه ۹۵ درصد از کارفرمایان استان در قالب اینترنتی و بدون حضور در شعب، لیست حق بیمه خود را ارائه می‌دهند که این امر موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود.
 
این مسئول میزان مطالبات تامین اجتماعی استان از کارفرمایان را ۴۲۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: برای انجام تعهدات به موقع لازم است که کارفرمایان بدهی‌های خود را پرداخت کنند که سال گذشته و امسال تعداد زیادی از کارفرمایان با پرداخت بدهی‌های خود از بخشودگی جرائم دیرکرد استفاده کردند.
 
به گفته وی سازمان تامین اجتماعی ۱۸ نوع خدمات به بیمه شدگان و مستمری‌بگیران ارائه می‌دهد، در خاتمه گفت: تامین اجتماعی استان قزوین دارای ۸ شعبه اصلی، ۸ شعبه اقماری و ۵ کارگزاری است که در مجموع ۴۳۲ نیروی انسانی این سازمان در راستای ارائه خدمات به جامعه کارفرمایان و کارگران استان، مشغول فعالیت هستند.