به‌روز شده در: ۱۵:۴۱ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۵۰۹۹
تاريخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور:
آموزش های مهارتی نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: آموزش های مهارتی نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد از این رو نیازمند اهتمام ویژه ای به آموزش های مهارتی هستیم.
به گزارش کارگر نیوز، محمد امین سازگارنژاد در همایش مسئولان ستاد و استانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سالن همایش‌های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)،  افزود: در این عرصه همت و تلاش مجلس کارساز است بی شک یکی از پیچیده ترین امور انتقال مهارت ها به نیروی انسانی است و باید اهمیت ویژه ای در این حوزه قائل شد.
 
وی اظهار داشت: مهارت آموزی ملی به تعامل همه دستگاه‌ها وابسته است و باید مهارت آموزی به نیروی انسانی مورد تاکید قرار گیرد.
 
سازگارنژاد خاطرنشان کرد: در سطح ملی آموزش به نیروی انسانی امری ضروری است و در این مسیر انتقال آموزش های حرفه ای نیاز به سرمایه گذاری بیشتری نسبت به مهارت های فنی دارد.
 
وی بیان کرد: با توجه به اینکه اطلاعات و مهارت های فنی باید به روز رسانی شود گواهی نامه های فنی و حرفه ای کوتاه مدت صادر می‌شود.
 
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت:برای این منظور باید علم و امکانات به روز و کارآمد شود تا خروجی بهتری برای افراد در آموزش مهارت داشته باشد همچنین باید آموزش دهندگان نیز باید مهارت ها را به روز کنند.
 
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در کشور دغدغه های بیشماری در رابطه با اشتغال وجود دارد و مهارت آموزی بخش زیادی از این دغدغه ها را رفع می‌کند.
 
وی اظهار داشت:این آموزش ها در کاهش آسیب های اجتماعی نیز اثر گذار است و برکات بیشماری برای خانواده ها دارد.