به‌روز شده در: ۱۶:۴۸ - ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۵۱۰۲
تاريخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
سود انباشته صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون به ۸۰ درصد سرمایه رسید
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون گفت:اکنون سود انباشته صندوق به ۸۰درصد سرمایه رسیده که این امر با وضع کنونی نهادهای مالی و بانکی بسیار مطلوب است .
به گزارش کارگر نیوز، همایش نمایندگی صندوق با حضورمعاون امور تعاون، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، مدیر عامل بانک توسعه تعاون، اعضای هیئت مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و بانک توسعه تعاون و جمعی از نمایندگان صندوق، نشست سالانه نمایندگان صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در شهر محلات بر گزار شد.
 
در این نشست مهدی حسین نژاد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون با بیان عملکرد صندوق در سال 1395اظهار داشت: در سالیان اخیر با تلاش های همکاران و گسترش فعالیت ها و تفاهم نامه ها هر سال در حدود25تا30درصد رشد داشته ایم که این رشد با توجه به محدودیت حوزه فعالیت ها، قابل توجه بوده است.
 
وی افزود: در ابتدای فعالیت بنده در صندوق، همکاری آنچنانی با سایر نهادها وجود نداشت و تنها به سختی همکاری با بانک توسعه تعاون صورت می گرفت، لیکن در حال حاضر با بازسازی تعاملات، هیچ سازمانی نیست که حاضر به همکاری صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون نباشد و نهادهای بسیاری داوطلب تفاهم با صندوق هستند تا آنجا که صندوق حمایت از صنایع کوچک با سابقه بسیار بیشتر از صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون درخواست تعامل بیشتر با صندوق ضمانت را دارد.
 
 حسین نژاد در بخش دیگری اضافه کرد: فضای بوجود آمده، مرهون هدایت های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاری اعضای هیئت مدیره است تا جاییکه ما برای تغییر اساسنامه حدود9ماه در هیئت دولت زمان برد و اکنون با تغییرات بوجود آمده، همه دستگاه ها ضمانت نامه های صندوق را به رسمیت شناخته و زیر ساخت بخش تعاون تحت تاثیر قرار گرفته که البته ابلاغیه دکتر ربیعی در حمایت بیشتر از تعاونی ها نیز بسیار تاثیرگذار بوده است.
 
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون گفت:اکنون سود انباشته صندوق به 80درصد سرمایه رسیده که این امر با وضع کنونی نهادهای مالی و بانکی بسیار مطلوب است که این مهم با معرفی و ارائه خدمات نوینی چون تضمین معاملات، تامین مالی جمعی و رتبه بندی تعاونی ها در هر سال بوجود آمده است.
 
وی افزود: ما در حال حاضر می توانیم تا20000میلیارد ریال ضمانت نامه صادر نماییم که تحقق این رقم با تلاش ها و فعالیت های نمایندگان صندوق در سراسر کشور صورت می پذیرد.ضمن اینکه صندوق برای تعاونی ها مزیت بسیاری دارند و اکنون ما برای تعاونی های برند فقط تا 10درصد و کمتر دریافت وثیقه برای صدور ضمانت نامه خواهیم داشت و خدمات جدید مشترکی چون صندوق تأمین مالی و لیزینگ با بانک توسعه تعاون در حال برنامه ریزی است.