به‌روز شده در: ۱۶:۴۴ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۵۳۲۸
تاريخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محمدرضا تاجیک در گفت و گو با کارگر نیوز :
افزایش واردات باعث بیکاری کارگران و تعطیلی واحدهای تولیدی می شود
کارگر نیوز: امنیت شغلی و امنیت سرمایه گذاری و تولید در گرو حمایت از تولید ملی امکانپذیرمی باشد.
محمدرضا تاجیک عضو هیات مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور در گفت و گو با خبرنگار کارگر نیوز اعلام کرد: با توجه به آمارهای ارائه شده در سال جاری ، افزایش واردات و کاهش صادرات نشان دهنده کاهش تولیدات داخلی و بیکاری جمعی از کارگران و در نتیجه تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی به همراه داشته است . 

تاجیک بیان کرد : واردات بصورت قاچاق از مبادی غیر رسمی کشور و سودآوری قاچاقچیان وسوداگران، باعث لطمات جبران ناپذیری به کارگران و کولبرانی میشود که جهت امرار معاش و برقراری حداقل های زندگی تلاش مینمایند و ضمن نداشتن امنیت شغلی ، قربانی سوداگران میگردند.

خزانه دار مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور گفت: کارگاههای غیر رسمی تولیدی و زیر زمینی بدلیل قیمت تمام شده غیر واقعی کالاها ، باعث واردکردن لطمات اقتصادی بر پیکره کشور میشود و امنیت شغلی کارگران و امنیت سرمایه گذاران را به خطر می اندازد.

رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران گفت : با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص تولید و اشتغال ، عزم جدی در مبارزه موارد مطروحه توسط دولت و مسئولان مرتبط در تمامی عرصه ها نیاز میباشد و با حمایت از تولید ملی توسط دولت و دستگاههای ذیربط و تمامی اقشار جامعه ،به همان اندازه به اشتغال کارگر کمک کرد و امنیت شغلی را بالا برد و باعث ایجاد انگیزه لازم در کارگران شد و به بالاندگی در صنعت تولید کمک شایانی کرد و از واردات بی رویه جلوگیری نمود .

وی ادامه داد: لازم بذکر است می بایست با برگزاری جلسات سه جانبه از سوی وزارت کار جهت بررسی و راهکاری مناسب جهت برقراری حداقل های امنیت شغلی کارگران به نتیجه مطلوب رسید .   
 
 

نظرات بینندگان
متاسفانه به دلایلی که همچنان کامل معلوم نیست، تولید در ایران گران است! حتی محصولات دامی و کشاورزی!
در جریان مسئله قطر، باز یکی دیگر از معضلات اقتصاد بیمار ایران رونمایی شد که با وجود برق یک دهم ترکیه و دستمزد یک چهارم ترکیه، تولیدکننده ایرانی قادر نیست با همتای ترکیه ای رقابت کند برای صدور تخم مرغ به قطر!!