به‌روز شده در: ۱۴:۳۴ - ۲۵ تير ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۵۶۳۱
تاريخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در بیانیه یک اتحادیه کارگری مطرح شد؛
توقف فشار‌های کاری بر کارگران خودروساز/ بازگشت به کار نیروهای تعدیل شده
اتحادیه کارگران صنعت خودورسازی در پی انتشار خبر «مرگ غیر طبیعی» یک نفر از کارگران یکی از کارخانه خودروسازی کشور، در روز سوم شهریور ، با صدور بیانیه ای به تشریح مطالبات کارگران خودروسازی های پرداخت.
به گزارش کارگر نیوز، در پی انتشار خبر مرگ «غیرطبیعی» یک نفر از کارگران کارخانه خودروسازی کشور که در روز سوم شهریور اتفاق افتاد، اتحادیه کارگران صنعت خودرو با صدور بیانیه‌ای به تشریح مطالبات کارگران خودروسازی‌های پرداخت.

در بیانیه این تشکل صنفی در مورد واقعه‌ یاد شده که منجر به مرگ یکی از همکاران آنها بر اثر خوردن مایع شیمیایی شد، آمده است: پیگیری‌های لازم  درخصوص فوت وی صورت گرفته است و گزارش کامل آن  به مردم و جامعه کارگری ارائه می‌شود.

 در این بیانیه صنفی از «تشکیل نهادهای صنفی کارگری در شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی»، «توقف بهره‌وری‌های خارج از استاندارد و کاهش فشار کاری»، «بازگشت نیروهای تعدیل شده»، «پیگیری اختلافات کارگری و کارفرمایی از طریق کمیته‌های انضباطی» به عنوان اصلی‌ترین مطالبات کارگران خودورسازی یادشده است.

همچنین «توقف برنامه‌های بهره‌وری خارج از استاندارد و افزایش فشار کاری»، «پرداخت عادلانه سهم کارگران از افزایش راندمان کاری»، «توقف فعالیت‌های شرکت‌های جذب نیرو»، «برخورداری از مزایای اعمال سختی کار برای کارگرانی که از طریق شرکت‌های پیمانکاری در واحدها خودروسازی مشغول کارند» هم از دیگر مواردی است که به‌عنوان مطالبه‌های اصلی در بیانیه اتحادیه کارگران صنعت خودروسازی، از آنها یاد شده است.

در بیانیه یادشده آمده است: امنیت شغلی یکی از وعده‌های اصلی است که از جانب دولت تدبیر و امید به جامعه کارگری داده شده است.

اتحادیه کارگران خودروسازی در خاتمه بیانیه خود از کارفرمایان شبه دولتی و خصوصی حاضر در صنعت خودروی کشور خواسته‌اند تا به جای برخوردهای دوگانه، در راستای مطالبات صنفی مطرح شده اقدامات لازم را به عمل آورند چراکه در غیر این صورت اشخاص متخلفان به دستگاه‌های ذی ربط معرفی خواهند شد.

52