به‌روز شده در: ۱۴:۴۴ - ۲۷ تير ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۵۶۵۲
تاريخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
با صدور ابلاغیه‌ای درخواست شد؛
شرایط برابر برای اشتغال زنان و مردان در پارس جنوبی
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با صدور ابلاغیه‌ای از مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه پارس خواست تبعیض جنسیتی در پارس جنوبی برطرف شود.
به گزارش کارگر نیوز، فضای اشتغال در پروژه‌های پارس جنوبی به گفته فعالان کارگری نسبتا مردانه است و زنان حضور چندانی در این پروژه‌ها ندارند.
 
گرچه زنان امکان تحصیل در رشته‌های مرتبط با نفت و پتروشیمی را دارند اما به راحتی در پروژه‌های نفتی استخدام نمی‌شوند. پارس جنوبی یکی از مهمترین مراکز اشتغال در حوزه نفت و گاز است که حالا با صدور ابلاغیه‌ای قرار شده زنان امکان برابر برای اشتغال در این حوزه و بهره‌گیری از فرصت‌های آن راداشته باشند.
 
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با صدور ابلاغیه‌ای از مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه پارس خواسته‌ است با فراهم آوردن شرایط، معرفی نیروهای جویای کار به تاسیسات و با رعایت عدم تبعیض جنسیتی، شرایط برابر را برای اشتغال بانوان و آقایان در تاسیسات پارس جنوبی فراهم سازد.
 
در بخشی از ابلاغیه صادره از مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خطاب به مدیریت کار و خدمات اشتغال آمده است: نظر به إسناد بالا دستی، تأکیدات مقام معظم رهبری و سیاست های شفاف دولت جمهوری اسلامی و ابلاغیه مقام عالی وزارت تاکید می‌شود؛ در کلیه موارد جذب در پارس جنوبی ( به استثنای اشتغال در سمت‌های اقماری و سکوهای دریایی) همه شرکت‌ها و پیمانکاران موظف هستند شرایط برابری را برای بانوان در جذب لحاظ کنند.
 
مهدی یوسفی در این ابلاغیه، ضمن موظف کردن مدیریت کار و خدمات اشتغال به ارائه ماهیانه نتایج اقدام‌های صورت گرفته در این حوزه، خواهان اعلام فهرست کارجویان بدون هرگونه تبعیض جنسیتی و در شرایط برابر به شرکت‌ها شده است.