به‌روز شده در: ۱۶:۳۱ - ۲۸ مهر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۶۳۳۷
تاريخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
هفته آتی با حضور وزیر رفاه انجام می شود
برگزاری نخستین همایش تخصصی تولید و اشتغال فرش دستباف
همایش تخصصی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال فرش دستباف هفته آینده با حضور وزیر کار و سایر مسئولان در سالن تلاش وزارت کار برگزار می شود.
به گزارش کارگر نیوز، همایش تخصصی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال فرش دستباف با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حمیدکارگر، رئیس مرکز ملی فرش ایران، معاونین وزارت صنعت، معدن تجارت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بهمن عبداللهی، رئیس اتاق تعاون ایران، حمید کلانتری، معاون امور تعاون وزارت تعاون، حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون و مدیران ستادی و مدیران اتحادیه و تعاونی های فرش دستباف شهری و روستایی در محل سالن تلاش وزارت کار برگزار می شود.
 
این همایش یک روزه به منظور بررسی توانمندی های تولیدی، اشتغال زایی و صادراتی اتحادیه ها و تعاونی های فرش دستباف و دانش پژوهان این حوزه در محل سالن تلاش برگزار می شود.
 
اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکنندگان فرش دستباف شهری و روستایی ایران با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، مرکز ملی فرش ایران و وزارت تعاون این همایش بزرگ را برای اولین بار برگزار می کند.
 
به گفته بهرامی مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکنندگان فرش دستباف شهری و روستایی ایران، نباید در ایجاد اشتغال  پایدار ظرفیت های  حوزه فرش دستباف را نادیده گرفت و این همایش بستر آشنایی بیشتر با توان و پتانسیل فرش دستباف را فراهم خواهد کرد.
 
وی  ادامه می دهد: در این حوزه می توان در شهرها و روستاها با هزینه های کم تر اشتغال ایجاد کرده و کالای فاخر تولید شده را نیز با تلاش مضاعف در بازارهای هدف عرضه کرد.
 
گفتنی است، نشست تخصصی یک روزه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال فرش دستباف روز 23 آبانماه جاری از ساعت 16-9 برگزار می شود.
 
به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تولید کنندگان فرش دستباف شهری روستایی ایران، این همایش می تواند محرک توسعه وتوانمندسازی تعاونی ها و اتحادیه های فرش دستباف بوده و گامی مثبت در راستای حفظ و استمرار اشتغال، تولید وصادرات این کالای فاخر ایرانی باشد که سنخیت کامل با سیاست های ابلاغی درباره اقتصاد مقاومتی دارد.