به‌روز شده در: ۱۶:۳۱ - ۲۸ مهر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۶۳۵۲
تاريخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
معاون وزیر کار مطرح کرد:
ثروت‌آفرینی در جامعه با توسعه مهارت‌آموزی
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیاز امروز کشور را ایجاد اشتغال پایدار همراه با بهره‌وری دانست و گفت: مهارت‌آموزی منجر به تولید ثروت و سرمایه در جامعه می‌شود.
به گزارش کارگر نیوز، سلیمان پاک‌سرشت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در تمامی کشورها آموزشهای فنی و حرفه‌ای پاسخگوی چهار ضرورت اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و تکنولوژی است و اشتغال،‌ رشد بالای اقتصاد و بهره‌وری در نتیجه پاسخگویی به این چهار نیاز محقق می‌شود.
 
وی با بیان این که در حال حاضر اشتغال در جامعه از بهره وری مورد انتظار برخوردار نیست، گفت: امروز با کیفیت خاصی از بیکاری مواجه هستیم و بخش مهمی از جمعیت بیکار کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی در بر می گیرند که همین امر ضرورت توجه به مهارت آموزی را نشان می‌دهد.
 
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مهارت آموزی به عنوان موتور محرکه اقتصاد نام برد و خاطرنشان کرد: لازم است مهارت آموزی به عنوان موتور محرکه تغییرات آینده در جامعه و در حوزه‌های مختلف اعم از صنعت، مشاغل و قلمروهایی که به صورت غیر مستیم می‌تواند بر کار ما تاثیرگذار باشد، حرکت کند.
 
پاک‌سرشت با بیان اینکه مهارت آموزی به تولید ثروت و سرمایه منجر می‌شود، ادامه داد: خوشبختانه نهادهای مهارت آموزی، به عنوان نهادهای پیشرو در جامعه مطرح هستند و ما در راستای مهارت آموزی به ایجاد تغییراتی در ساختارها، روشها، رویکردها و مقررات نیاز داریم تا بتوانیم فقر مهارتی را در کشور کاهش دهیم.
 
وی در عین حال بر لزوم تشکیل شورای مهارت آموزی در مراکز استانها تاکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای استانها، می‌توان از طریق منطقه‌بندی کردن استانها از پراکندگی برنامه‌های آموزشی جلوگیری کرد.
 
به گفته رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور، در دنیای امروز ماهیت مهارت آموزی تغییر کرده و باید به عنوان مجموعه مهارتهایی دیده شوند که می‌توانند در کنار هم تولید ارزش کنند.