به‌روز شده در: ۲۰:۳۰ - ۲۵ مهر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۶۳۸۵
تاريخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
ربیعی در صحن مجلس:
۲۲۱ شرکت وابسته به وزارت رفاه در سیستم کدال بورس ثبت شده اند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اطلاعات اقتصادی ۲۲۱ شرکت وابسته به این وزارتخانه تا هفته گذشته در سیستم کدال بورس ثبت شده است.
به گزارش کارگر نیوز، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به سوال ملی محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور درباره علت عدم ثبت اطلاعات بنگا ههای اقتصادی وزارت رفاه در سیستم کد آل سازمان بورس اظهار داشت: در این سه ماه پس از رأی اعتماد، برای پاسخ به ۵ سوال در صحن مجلس حضور یافته ام و همواره از طرح سوالات استقبال می کنم چرا که سوال باعث شفافیت مسائل می شود.
 
وی با بیان اینکه یکی از برنامه های اصلی من شفافیت و پاسخگویی صندوق های وابسته به وزارت رفاه بوده است، گفت: بخشی از این صندوق های بازنشستگی و بیمه ای، شرکت هایی هستند که مثل هر شرکتی ممکن است با  بروز خطا نیز مواجه شوند اما نظامات مقابله ای در پیش گرفته شده و با بخش های اطلاعاتی و امنیتی از جمله اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات و نهادهای نظارتی همکاری داریم.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از استقرار سامانه هوش تجاری و داشبورد مدیریتی در شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) خبر داد و اظهار داشت: کمیته حسابرسی داخلی را در تمام شرکت های زیرمجموعه وزارتخانه مستقر کرده ایم و کمیته صیانت نیز در جهت رفع مشکلات پیش آمده در شرکت های تابعه ایجاد شده و کاهش بنگاه داری نیز در دستور کار برنامه های ما قرار دارد.
 
ربیعی با بیان اینکه با  اقدامات صورت گرفته موضوعیت این سوال منتفی شده است درباره آمار بالای شرکت های زیرمجموعه این وزارتخانه و عدم شفافیت آنها نیز تصریح کرد: تأسیس برخی از این شرکت ها  از جمله کشتیرانی مربوط به دوران تحریم ها بوده که با مصوبه نهادهای امنیتی ایجاد شده است.
 
وی با اشاره به نابسامانی برخی از این شرکت ها عنوان کرد: برخی از این شرکت هایی که ما تحویل گرفته ایم انگار در آنها بمب گذاشته اند، از بس که آشفته است؛ حسابرسی برخی از این شرکتها نیز ۱۰ سال بوده که انجام نشده است.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: از مجموع ۲۶۴ شرکتی که طبق سیاست های اصل ۴۴ واگذار شده اند، ۲۲۱ شرکت وابسته به وزارت رفاه تا هفته گذشته در سیستم کدآل بورس ثبت شده اند.