به‌روز شده در: ۲۰:۳۰ - ۲۵ مهر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۶۳۸۶
تاريخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگران «ایران برک» تا ۲۳ ماه مزد طلبکارند
حدود ۱۰۳ کارگر شاغل در کارخانه ایران برک رشت از تا ۲۳ ماه مطالبات مزدی طلبکارهستند.
به گزارش کارگر نیوز، کارگران کارخانه ایران برک در استان گیلان در تماس با خبرنگار ایلنا می‌گویند که از کارفرمای این واحد صنعتی تا نزدیک به تا ۲۳ماه ماه معوقات مزدی طلبکارند.
 
براساس این اظهارات تعداد این کارگران نزدیک به ۱۰۳ نفر است که از این میان ۳۰ کارگر تا پیش از تعطیلی کارگاه نوپوش در بخش دوزندگی ایران برک مشغول به کار بوده‌اند.
 
از قرار معلوم تا پایان شهریور ماه سال جاری، ۵۰ کارگر در کارگاه نوپوش مشغول دوخت کت‌و شلوار بوده‌اند؛ به غیر از کارگران منتقل شده به بخش ریسندگی ایران‌برک، سایر کارگران نوپوش تعدیل و به بیمه بیکاری معرفی شده‌اند.
 
کارگران ایران برک می‌گویند دلیل پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها با مشکل کمبود نقدینگی کارفرما در ارتباط است و این در حالی است که تا حدود دو سال پیش، بیش از هزارو ۲۰۰ کارگر در این واحد تولیدی مشغول کار بودند.
 
طبق اظهارات کارگران باقیمانده در ایران برک از نیروهای رسمی وقرار دادی هستند که بین ۱۰ تا ۲۰ سال، سابقه کاری دارند، بیشتر این کارگران مشمول مقررات مشاغل سخت و زیان آور هستند که در صورت تکمیل سوابق و به اجرا درآمدن مقررات می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.  
 
کارگران ایران برک می‌گویند: حدود دو سال قبل نیز همکاران آنها در این واحد تولیدی اعتراض صنفی مشابهی را آغاز کرده بودند که حدود  ۵۰ روز ادامه یافت.
 
در هیمن رابطه  رئیس هیت مدیره صنایع پشم بافی ایران برک از پاسخ دادن به پرسش خبرنگار ایلنا خودداری کرد و گفت: «برای پیگیری پرسش خود با مدیر عامل کارخانه ایران برک تماس بگیرید» که تا لحظه انتشار این خبر پیگیری های ایلنا برای برقراری تماس با مدیرعامل بی‌نتیجه بوده است.