به‌روز شده در: ۱۶:۳۱ - ۲۸ مهر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۶۴۰۱
تاريخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در گزارش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح شد؛
تدارک صدها چادر صحرایی توسط سازمان فنی و حرفه‌ای کرمانشاه / کارمندان صندوق بازنشستگی کرمانشاه یک روز حقوق خود را به زلزله‌زدگان بخشیدند
اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گزارشی از عملکرد خود در دو روز اخیر در اختیار قرار داد.
به گزارش کارگر نیوز، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، گزارشی از عملکردِ دو روز گذشته خود و همچنین تصمیمات اتخاذ شده این نهاد در اختیار قرار داد.
 
متن این گزارش به شرح زیر است:
 
مهندس تقی‌زاده معاون پارلمانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده تام‌الاختیار علی ربیعی وارد کرمانشاه شد.
 
به محض ورود به کرمانشاه با مدیران دستگاه‌های اجرایی وابسته به وزارت متبوع جلسه‌ای فوق‌العاده برگزار نمود. در این جلسه شرکای اجتماعی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حضور داشته‌اند؛ با توجه به وضعیت مناطق آسیب‌دیده ضمن ابلاغ تسلیت علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تجمیع امکانات دستگاه‌های وابسته در مناطق آسیب دیده تاکید و وظایف هر دستگاه را ابلاغ نمودند. در حوزه مدیریت درمان اجتماعی تمامی بیمارستان‌ها و کلینیک‌های موجود علاوه بر بسیج تمامی امکانات در زمینه خدمات پزشکی به لحاظ رفاه حال آسیب‌دیدگان و آرامش روانی همراهان ایشان ملزم به اسکان همراهان در تمامی مراکز موجود شد.
 
بیمه روستاییان و عشایر و برقراری مقرری آسیب‌دیدگان را در اولویت کاری قرار داده و ضمن حضور در منطقه در اسرع وقت نسبت به برقراری مستمری بازماندگان اقدام به عمل آورد. همچنین سازمان تامین اجتماعی برقراری مستمری بازماندگان در منطقه را پیگیری نموده و ضمن حضور در منطقه آستانه آرامش روانی را برای بازماندگان فراهم نماید.
 
همچنین کمک‌های غیر نقدی اعم از مواد غذایی، آب معدنی، بیسکویت، کنسرو و سایر اقلام و تعداد زیادی پتو از طریق بانک‌های تحت پوشش وزارت متبوع بانک رفاه- بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید و همچنین اتاق تعاون و شرکای اجتماعی وزارت متبوع در اسرع وقت به منطقه آسیب‌دیده اعزام می‌گردد.
 
در ادامه جلسه صندوق بازنشستگی کشوری موظف شد ضمن بسیج همه امکانات در منطقه رسیدگی فوری به امور بازماندگان را در دستور کار خود قرار داده و همچنین کلیه کارمندان به صورت خودجوش یک روز از حقوق خود را به مناطق آسیب‌دیده اختصاص دادند.
 
اداره کل فنی و حرفه‌ای استان نیز با توجه به امکانات خود موظف به استقرار صدها چادر صحرایی شده در منطقه برای اسکان آسیب‌دیدگان شده و اکیپ همکاران خود را به منطقه اعزام و کمک‌های غیرنقدی را که شامل نان، کنسرو  آب معدنی می‌شود در اسرع وقت در منطقه توزیع نمایند.
 
با توجه به وظایف ذاتی سازمان بهزیستی اکیپی از روانشناسان و مددکاران این سازمان به منطقه اعزام و نسبت به رسیدگی به امور آسیب‌دیدگان اقدام نمایند. از دیگر مواردی که بهزیستی موظف به پیگیری آن می‌باشد برپایی چادر جهت اسکان، توزیع مواد غذایی و پتو در منطقه می‌باشد.
 
جمشید تقی‌زاده در نشستی تاکید نمود: خشم طبیعت در این منطقه و شدت آسیب‌ها پدیده‌ای است که بسیج همگانی را می‌طلبد. پتانسیل دستگاه‌های وابسته به وزارت متبوع در مناطق آسیب‌دیده باید به گونه‌ای به کار گرفته شود که به نحوه احسنت پاسخگوی مشکلات آسیب‌دیدگان باشد. جبهه امروز مناطق سرپل ذهاب، ازگله، ثلاث بابا جانی و سایر مناطق آسیب دیده است. فرماندهان این جبهه مدیران دستگاه‌های اجرایی وابسته هستند که خود باید رد صف مقدم جبهه در کنار آسیب‌دیدگان قرار گیرند.
 
 ضمناً اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز مجموعه‌های ورزشی کارگران را جهت اسکان آسیب‌دیدگان اختصاص داده و ضمناً برقراری مقرری بیمه بیکاری کارگرانی که واحدهای کاریشان تخریب شده را در اولویت کاری خود قرار داده و مقادر قابل توجهی مواد غذایی که کارخانه‌جات و تشکلات کارگری و کارفرمایی استان و خیرین استان تهیه کردند را به منطقه اعزام و کمیته متشکل از معاونین و کارشناسان خود را در منطقه مستقر نمودند.