به‌روز شده در: ۱۶:۳۱ - ۲۸ مهر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۶۶۲۰
تاريخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محمدرضا بادامچی
وضعیت تامین اجتماعی برای مجلس آشکار شد
یک نماینده مجلس معتقد است عدم پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی باعث به خطر افتادن منافع اقشار آسیب‌پذیر جامعه می‌شود.
به گزارش کارگر نیوز، محمدرضا بادامچی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد بررسی‌هایی که نمایندگان مجلس در خصوص وضعیت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی انجام داده اند، به خبرنگار ایلنا می‌گوید: در جلسه‌ای که هفته گذشته با حضور  ۱۵۷ نماینده مجلس برگزار شد که نمایندگان گزارشی در مورد وضعیت سازمان تامین اجتماعی ارائه دادند تا اطلاعات بیشتری از این سازمان در اختیار همکاران ما در مجلس قرار بگیرد.
 
 این نماینده مجلس معتقد است این گزارش باعث شد تا وضعیت تامین اجتماعی برای مجلس آشکار تر شود.
 
وی می‌دهد: در این خصوص نمایندگان مجلس در نامه‌ای از رییس جمهور خواستند تا برای جلوگیری از ورشکستگی صندوق‌های تامین اجتماعی دولت بدهی‌های خود را پرداخت کند.
 
او اضافه می‌کند: عدم پرداخت این مطالبات منجر به بر هم خوردن تعادل بین منابع و مصارف سازمان به‌عنوان یک صندوق بیمه‌ای می‌شود و این موضوع به کاهش ارائه خدمات به جامعه هدف که عموما آسیب پذیرترین قشر جامعه یعنی کارگران ختم می‌شود.
 
بادامچی با اشاره به افزایش بدهی‌های دولت و تاثیر آن بر روند فعالیت تامین اجتماعی خاطرنشان می‌کند: اگر دولت بدهی‌های خود را نپردازد تامین اجتماعی مجبور است از بانک‌ها وام بگیرد و تا امورات خود و صندوق‌های خود را بچرخاند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه‌ای که در این مورد به رییس جمهور داده شده است می‌گوید: بنا به نامه‌ای که برای رییس جمهور ارسال کردیم پیشنهاد دادیم تا دولت سالانه ۱۰ درصد از بدهی‌های خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند تا وضعیت این سازمان بهبود پیدا کند.