به‌روز شده در: ۱۶:۳۱ - ۲۸ مهر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۶۶۴۰
تاريخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
پرونده اختلاف کارگران کیش‌ چوب با کارفرما به دفتر اشتغال رسید
سرپرست اداره کار وخدمات اشتغال منطقه آزاد کیش از آغاز رسیدگی به پرونده شکایت صنفی کارگران کارخانه کیش‌چوب خبر داد و گفت: تا این لحظه از مجموع کارگران بیکار شده کیش چوب حدودا ۶۰ فقره شکایت از کارفرمای این واحد صنعتی ثبت شده است.
به گزارش کارگر نیوز، «محمد رضا واعظی»، سرپرست اداره کار وخدمات اشتغال منطقه آزاد کیش از آغاز رسیدگی به پرونده شکایت صنفی کارگران کارخانه کیش‌چوب خبر داد.
 
کارخانه کیش‌چوب حدود دویست کارگر مشغول کارند و براساس گفته‌های این مقام دولتی تا این لحظه از مجموع کارگران بیکار شده کیش چوب  حدودا ۶۰  فقره شکایت از کارفرمای این واحد صنعتی ثبت شده است.
 
او با بیان اینکه اکثر کارگران این کارخانه خواستار بازگشت به‌کار و دریافت مطالباتشان هستند، افزود: به دادخواست‌های ثبت شده رسیدگی خواهد شد و کارگرانی که قصد ادامه همکاری با کارفرما را ندارند نیز می توانند مطابق مقررات از خدمات بیمه بیکاری استفاده کنند.
 
به گفته وی ، نزدیک به ۲۵ نفر از کارگران کارخانه  کیش چوب را کارگران تبعه بنگلادش وهند  تشکیل می دهند که  این کارگران هم مانند همکاران ایرانی خود خواستار وصول بخشی از مطالبات معوقه و ادامه همکاری هستند.
 
واعظی با بیان اینکه این کارخانه به دلیل رکود بازارکار دچار بحران مالی شده وبرای پرداخت مطالبات کارگران خود منابع مالی فراوانی دارد افزود:کارفرما وعده کرده طی امروز فردا  با  تامین مالی بخشی از مطالبات معوق شده کارگران را پرداخت کند.
 
طبق اظهارات سرپرست اداره کار وخدمات اشتغال کیش  صنایع چوبی کیش چوب یکی از بزرگترین واحد های تولیدی در خاورمیانه محسوب می شود.