به‌روز شده در: ۱۶:۳۱ - ۲۸ مهر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۶۶۴۴
تاريخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگران حفاری شمال: حقوق آبان ماه و مطالبات مزدی را نپرداختند
کارگران حفاری شمال از پرداخت نشدن معوقات مزدی خود خبر دادند. آنها دمی‌گویند شرایط شغلی‌مان رو به افول است.
به گزارش کارگر نیوز؛ جمعی از کارگران حفاری شمال در تماس با ایلنا از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.
 
به گفته این کارگران تا کنون حقوق آبان ماه آنها پرداخت نشده؛ علاوه بر آن این کارگران ادعا می‌کنند از سال گذشته عیدی و مزایای مزدی طلبکارند که مشخص نیست چه زمانی قرار است پرداخت شود. این کارگران می‌گویند مزد مهرماه را در روزهای گذشته گرفته‌ایم اما آن را نیز کامل به همه نپرداخته‌اند.
 
در عین حال این کارگران از شرایط شغلی خود ابراز نارضایتی کردند و گفتند: در ماههای گذشته سطح دستمزدهای ما کاهش یافته‌است. آنها از نامه‌ای خبر می‌دهند که در روزهای گذشته به دستشان رسیده؛  مدیر عامل شرکت در این نامه خطاب به کارگران ضمن بیان مشکلات موجود از آنها خواسته مراعات حال شرکت را بکنند و اندکی مدارا نمایند.
 
روابط عمومی حفاری شمال در ارتباط با کاهش دستمزد کارگران به خبرنگار ایلنا گفت: کاهش مزد در برنامه کاری نبوده، بلکه آنچه انجام شده، طرح اصلاح ساختار است که ممکن است در مواردی از مزد کارگران کاسته شده باشد؛ اما در مواردی نیز افزایش مزدی داشته‌ایم.
 
در مقابل کارگران حفاری شمال از وضعیت موجود ابراز نارضایتی می‌کنند و می‌گویند اگر قرار باشد از دستمزدمان کاسته شود و آن را هم با تاخیر دریافت کنیم، نمی‌دانیم چه آینده‌ای در انتظارمان خواهد بود.
 
این کارگران می‌گویند هفته گذشته در اعتراض به کاهش دستمزدها، در دکل‌های خشکی دست از کار کشیدیم و اعتراض خود را به مدیران شرکت نشان دادیم.