به‌روز شده در: ۱۰:۴۸ - ۲۴ آذر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۰۹۲
تاريخ انتشار: ۱۷ دي ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
هزینه صدور پروانه کار اتباع خارجی اعلام شد +جزییات
مدیرکل اشتغال اتباع خارجی هزینه صدور پروانه کار اتباع بیگانه برای مدت یکسال را ۳۶۰ هزار تومان و تمدید پروانه کار را ۲۵۸ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرد.
به گزارش کارگر نیوز، علی اقبالی گفت: اتباع ۱۸ تا ۶۰ ساله کشور افغانستان که دارای گذرنامه تبدیل وضعیت بوده در ۱۷ استان مشمول طرح، می‌توانند برای تمدید و صدور پروانه کار به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل اقامت و اشتغال خود مراجعه کنند.
 
وی فرصت تمدید و صدور مجوز کار را از ۲۰ دی تا ۲۰ بهمن اعلام کرد و گفت: اتباع کشور افغانستان برای صدور و تمدید پروانه کار خود می‌توانند در زمان یاد شده به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌های محل اقامت خود مراجعه کنند.
 
مدیر کل اشتغال اتباع خارجی افزود: هزینه صدور پروانه کار به مدت یکسال ۳۶۰ هزار تومان و برای تمدید پروانه ۲۵۸ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده که توسط متقاضی پرداخت می‌شود.
 
اقبالی ادامه داد: زمان فراخوان قابل تمدید نبوده و متقاضیان باید در این فرصت برای ارائه‌ به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌های محل اقامت خود مراجعه و پروانه کار جدید را دریافت کنند.
 
به گفته وی، کلیه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول در مدت تعیین شده موظف به رصد، نظارت و اجرای قانونی این طرح هستند.
 
مدیر کل اشتغال اتباع خارجی در پایان با اشاره به ماده ۱۸۱ قانون کار، اظهار کرد: کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه کار یا آنهایی را که مدت اعتبار پروانه کارشان منقضی شده را به کار می‌گمارند و همچنین کارفرمایانی که اتباع بیگانه را در کاری غیر از آنچه در پروانه کار قید شده به کار بگمارنددر هرصورت مرتکب جرم شده‌اند و برابر قانون به مجازات حبس از ۹۱ تا ۱۸۰ روز محکوم خواهند شد.