به‌روز شده در: ۱۰:۴۳ - ۲۵ آذر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۱۱۵
تاريخ انتشار: ۱۸ دي ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگران شهرداری طبس سه ماه مزد نگرفته‌اند
پرداخت حقوق کارگران شهرداری «طبس» در استان خراسان جنوبی سه ماه به تاخیر افتاده است.
به گزارش کارگر نیوز، منابع کارگری در شهرداری طبس با اعلام این خبر به ایلنا گفتند: کارگران شاغل در مجموعه‌های شهرداری طبس واقع در استان خراسان جنوبی هنوز دستمزد سه ماهه گذشته خود را دریافت نکرده‌اند.
 
 این کارگران که تعداد آن‌ها به حدود ۱۷۰ نفر می‌رسد و به صورت قراردادی وشرکتی در بخش خدمات وفضای سبز شهرداری طبس مشغول کارند؛ می‌گویند: مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آن‌ها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی در شهرداری است.
 
کارگران در ادامه تصریح کردند؛ جدا از موضوع به تاخیر افتادن مطالبات مزدی، شهرداری حق بیمه آن‌ها را به تامین اجتماعی واریز نکرده است.
 
به گفته آنان، تاخیر در پرداخت حق بیمه آنان باعث شده که اداره تامین اجتماعی طبس در برخی از ماه‌های سال از تمدید وتعویض دفترچه‌های در مانی آنان خوداری کند.
 
به نقل از کارگران شهرداری طبس بخش دیگری از مطالبات آن‌ها به پرداخت حق اضافه کاری، تعطیل کاری وجمعه کاری مربوط است که از سوی شرکتهای پیمانکاری به کارگران پرداخت نمی‌شود.
 
این کارگران می‌گویند: در منطقه‌ای محروم و با شرایط سخت، مشغول خدمت رسانی به مردم هستیم؛ اما دولت و مسئولان هیچ فکری به حال ما نمی‌کنند.
 
به گفته این کارگران، مسئولان شهری طبس ماههاست که می‌گویند برای پرداخت دستمزد کارگران بودجه نداریم.