به‌روز شده در: ۱۰:۴۳ - ۲۵ آذر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۱۴۰
تاريخ انتشار: ۲۰ دي ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
اعتراض انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی به نحوه صدور کارت مهارت فنی
بیش از ۴۰ انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور با تهیه طومار و ارسال آن به رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی تاکید کرده‌اند که نابه‌سامانی‌های پیش آمده در آزمون کارت مهارت فنی کارگران ساختمانی و رساندن آن به دست کارگران سبب سردرگمی آنها شده است.
به گزارش کارگر نیوز، بیش از ۴۰ انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور با تهیه یک طومار تاکید کرده‌اند که نابه‌سامانی‌های پیش آمده در آزمون کارت مهارت فنی کارگران ساختمانی و رساندن کارت به دست کارگران، سبب سردرگمی آنها شده است.
 
در متن این طومار آمده است: نا‌به‌سامانی‌های پیش آمده در تحویل کارت مهارت فنی به کارگران ساختمانی به گونه‌ای است که یک روز کارت‌ها به اداره پست و روز دیگر به دفاتر پیش خوان ارسال می‌شود که این امر موجب مفقودی کارت‌های آنها می‌شود.
 
امضا کنندگان این طومار در ادامه با اشاره به محول شدن برگزاری آزمون صدور کارت مهارت فنی به دانشگاه‌‌‌ها تاکید کرده‌اند که طبق ماده ۱۸ قانون «بهبود مستمر محیط کسب و‌کار» این نقش را باید انجمن‌های صنفی بر عهده بگیرند که این برخلاف توافقی است که پیشتر با سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای بر سر صدور کارت مهارت فنی انجام شده است.