به‌روز شده در: ۱۰:۴۳ - ۲۵ آذر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۱۸۲
تاريخ انتشار: ۲۳ دي ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
دستمزد در فروشگاه والمارت به ۱۱ دلار رسید
به دنبال اعتراض چند ساله سندیکاهای کارگری به پایین بودن سطح دستمزد‌ها در فروشگاه زنجیره‌ای «والمارت»، مدیران این فروشگاه تصمیم گرفتند کف پرداخت مزد را در ازای هر ساعت کار به ۱۱ دلار برسانند.
به گزارش کارگر نیوز به نقل از پایگاه خبری پولیتیکو، مدیران فروشگاه زنجیره‌ای «والمارت» تصمیم دارند کف پرداخت مزد را در ازای هر ساعت کار به ۱۱ دلار برسانند.
 
این در شرایطی است که سندیکاهای کارگری در آمریکا مصر هستند؛ کف پرداخت مزد به ازای هر ساعت کار به ۱۵ دلار برسد؛ چراکه هزینه‌های زندگی در شهرهای بزرگ این کشور بالا و شمار افراد فقیر جامعه در شهرهایی همچون نیویورک و لس‌آنجلس پیوسته در حال افزایش است.
 
اعلام افزایش کف پرداخت مزد با اصرار دوباره رئیس جمهوری این کشور با کاهش مالیات اصناف همزمان شده است. ترامپ در لایحه بودجه سال ۲۰۱۸ برخلاف وعده‌های انتخاباتی خود مالیات اصناف و دهک بالایی جامعه را کاهش داده است. همین امر زمینه را برای پرداخت دستمزدهای بالاتر تسهیل کرده‌است.
 
والمارت تاکید کرده است؛ کاهش مالیات منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌هایش می‌شود و حالا با خیال راحت‌تری می‌تواند مطالبات سندیکا‌های کارگری درباره افزایش مزد را جامه عمل بپوشاند؛ با این حال سندیکاها می‌گویند هزینه‌های زندگی تنها با ۱۵ دلار مزد در ازای هر ساعت کار قابل پوشش است.