به‌روز شده در: ۱۲:۲۲ - ۲۰ آذر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۳۳۲
تاريخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفت‌وگو با کارگر نیوز:
گویا این دولت دیگر نیازی به رای جامعه کارگری ندارد/ کمیسیون تلفیق گره ای از مشکلات کارگری باز نکرد
کارگر نیوز: محمدرضا تاجیک :جلسات ماهيانه مجمع نمايندگان استان تهران با حضور اعضاي هيات مديره و بازرسين در ابتدای بهمن ماه برگزار گرديد.
رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفت و گو با خبرنگار کارگر نیوز گفت: محوريت اين جلسه را بررسي چگونگي افزايش مزد در کمیته سه جانبه دستمزد  و مشكلات عديده تامين اجتماعي در خصوص كمبود نقدينگي و ورود به بحران نام برد.

با توجه به برگزاري جلسات مزد و تعيين سبد معيشت خانوار ، مصوب گرديد اين مجمع نقطه نظرات خود را در قالب بيانيه ايي اعلام نمايند.

تاجیک گفت: بررسي بحران تامين اجتماعي و چگونگي برون رفت از اين مشكل و همچنين بدهكاري روز افزون دولت به صندوق تامين اجتماعي از ديگر مباحث مطروحه اين جلسه بود .

رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران گفت: کمیسیون تلفیق نه تنها گره ای از مشکلات کارگری باز نکرد بلکه مصوباتی نیز در تعارض با منافع کارگران داشت ، متاسفانه نمایندگان مجلس نتوانستند به دولت فشار بیاورند که دولت بدهی های انباشته خود را به تامین اجتماعی پرداخت نماید، البته شاید به دلایلی نمیخواهند که این مشکل و بحران برطرف گردد. از طرفی دولت نیز در بودجه سال اینده نیز برنامه ای برای پرداخت ندارد گویا که این دولت دیگر نیازی به رای جامعه کارگری ندارد. البته نباید از وظایف اصلی دولت در قانون اساسی غافل شد.

سرنوشت بیش از نیمی از جمعیت کشور به تصمیم گیری نمایندگان ملت و دولتمردان گره خورده است ،تعلل و تاخیر در این امر از سوی آنها میتواند بصورت تهدید بزرگی برای کشور باشد.