به‌روز شده در: ۱۶:۴۷ - ۲۶ دي ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۵۴۳
تاريخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگران «پارس پامچال» ۵ ماه مزد معوقه طلبکارند
کارگران کارخانه «پارس پامچال» در استان قزوین مدعی هستند؛ ۵ ماه دستمزد از کارفرمای خود طلبکارند.
به گزارش کارگر نیوز، کارگران کارخانه «پارس پامچال» واقع در شهر صنعتی البرز استان قزوین مدعی هستند ۵ ماه دستمزد از کارفرمای خود طلبکار هستند.
 
کارگران این کارخانه سازنده انواع رنگ، پوشش‌های صنعتی و مواد اولیه شیمیایی که تعداد آن‌ها حدود ۶۰ نفر است، در توضیح طلب وصول نشده خود به ایلنا گفتند: از مرداد ماه سال جاری حقوق نگرفته‌ایم.
 
یکی از کارگران شاغل در کارخانه «پارس پامچال» با یادآوری اینکه مدیریت این مجموعه مانند سایر بنگاه‌های اقتصادی در چند سال گذشته برای تامین منابع مالی با چالش‌هایی روبرو بوده است، افزود: نگرانی کارگران از این است که مبادا با استمرار وضعیت فعلی کارخانه، معوقات مزدی آن‌ها در ماه‌های آینده افزایش پیدا کند.
 
وی با بیان اینکه سوابق کاری هر یک از کارگران به‌صورت میانگین به ۱۰ تا ۲۰ سال می‌رسد، گفت: در سال جاری کارفرما فقط مبالغ بسیار کمی را به‌صورت علی‌الحساب به کارگران پرداخت کرده است.
 
وی با تاکید بر پیگیری مسئولان استانی درباره وضعیت کارخانه «پارس پامچال» و کارگرانش گفت: جدا از معوقات مزدی، بیمه تامین اجتماعی کارگران کارخانه «پارس پامچال» دچار مشکلاتی است.
 
پیش از این در تاریخ یکم آبان ماه سال جاری حسین مرزی (مدیرعامل کارخانه پارس پامچال) ادعای کارگران را خلاف واقع خوانده و گفته بود دستمزد کارگران هر چند ماه یکبار عقب وجلو می‌شود.