به‌روز شده در: ۱۶:۴۷ - ۲۶ دي ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۵۵۷
تاريخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
درخواست یک تشکل دانشجویی از وزیر کار برای رسیدگی به مطالبات مزدی کارگران
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با ارسال نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ تحقق مطالبه صنفی جامعه کارگری را خواستار شد.
به گزارش کارگر نیوز، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با ارسال نامه‌ای به «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ تحقق مطالبه صنفی جامعه کارگری را خواستار شد. این تشکل در عین حال درخواست ملاقات حضوری با وزیر کار را مطرح کرده‌اند.
 
متن این نامه به شرح زیر است:
 
چندین ماه است که کارگران مظلوم در اقصی نقاط کشور ازجمله اراک، هفت_تپه، یورت، آق دره و... زیر بار فشار اقتصادی و عدم دریافت حقوق حقهٔ خود، فریادعدالت محوری سر می‌دهند.
 
از روزهای ابتدایی برخورد نامناسب استانداری اراک با کارگران مظلوم و انقلابی آذراب و هپکو به عنوان صدای مردم وارد صحنه شدیم و از حقوق این عزیزان دفاع کردیم و باز هم خواهیم کرد. پس از قول حضرتعالی برای پرداخت معوقات حقوقی و مالی کارگران، امیدوار شدیم که شاید تغییراتی به نفع کارگران معترض در راه باشد که این هم امروز و با برخوردهای اخیر با کارگران معترض هفت تپه خوزستان به ناامیدی گرایید.
 
روشن است که شما به عنوان متصدی امور کار و رفاه کارگران در کشور باید از مراجع پاسخگو بدین مطالبات باشید. از این رو از جنابعالی دعوت می‌گردد در جلسه‌ای با حضور نمایندگان اتحادیه و همچنین نمایندگان کارگران معترض در سراسر کشور، حضور یافته تا با همفکری و بحث و تبادل نظر، بتوانیم بخشی از مشکلات این قشر زحمتکش را رفع کنیم.