به‌روز شده در: ۱۶:۴۷ - ۲۶ دي ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۵۸۷
تاريخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
یک فعال بازار کار اعلام کرد:
استفاده از روش‌های سنتی جذب نیروی کار در ایران
یک فعال بازار کار ، عدم تسلط کارفرمایان بر نحوه جستجو و استخدام نیروهای متخصص و حرفه‌ای را یکی از معضلات مهم بازار کار کشور دانست.
به گزارش کارگر نیوز، آسیه حاتمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به عدم تسلط کارفرمایان بر نحوه جستجوی نیروهای متخصص گفت: در طول یک دهه اخیر و با افزایش چشمگیر ضریب نفوذ اینترنت، شیوه‌های استعدادیابی و شکار نیروهای حرفه‌ای از سوی شرکت‌ها در سراسر دنیا تغییرات گسترده‌ای را تجربه کرده است.
 
این موسس کاریابی و بررسی آمار بازار کار در ادامه به رونق استفاده از سایت‌های استخدامی در جهان اشاره کرد و افزود: امروزه تقریبا در تمام کشورهای توسعه‌یافته، شرکت‌ها و سازمان‌ها نیازهای استخدامی خود را از درگاه سایت‌های استخدامی و شبکه‌های اجتماعی تخصصی انجام می‌دهند و این موضوع به آرامی در ایران هم قابل مشاهده است و کارفرمایان نیز در این جهت گام بر می دارند.
 
این فعال بازار کار ضمن پرهزینه خواندن روش‌های سنتی استخدام نظیر چاپ آگهی‌های مطبوعاتی، ضریب خطای استخدام نیرو در روش‌های قدیمی را بسیار بالا و فرایند استخدام به آن شیوه را زمان‌بر دانست و گفت: بزرگترین مزیت سایت‌های استخدامی، تسهیل فرایند استخدام است. این سایت‌ها با جمع‌آوری و متمرکز کردن صدها هزار رزومه، امکان جستجوی هوشمند و هدفمند بین رزومه‌ها را برای کارفرمایان فراهم کرده‌اند.
 
حاتمی در ادامه یکی از معضلات مهم این عرصه را عدم آشنایی کافی کارفرمایان با نحوه جستجو و شکار استعدادها خواند و اضافه کرد: تجمیع رزومه صدها هزار نیروی متخصص و حرفه‌ای یک نعمت بزرگ است و اهمیت این نعمت وقتی دوچندان می‌شود که کارفرمایان از امکان جستجوی هوشمند بین رزومه‌ها با خبر باشند.
 
این کارآفرین ، نقش سایت‌های استخدامی در ایجاد اشتغال و معرفی نیروهای متخصص به شرکت‌ها و سازمان‌ها را نقشی کلیدی و فزاینده قلمداد کرد و افزود: با امکانات موجود در سایت‌های استخدامی، می‌توان رزومه‌ها را با توجه به ملزومات موقعیت شغلی مورد نیاز غربال و گزینه‌هایی را انتخاب کرد که توانایی، تخصص و مهارت آنها با شرح وظایف شغل مورد نظر بیشترین تطابق را داشته باشد.