به‌روز شده در: ۱۶:۴۷ - ۲۶ دي ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۵۹۰
تاريخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
وعده چین برای اولویت دادن به سیاست‌های اشتغالزایی
چین قصد دارد تحت فشار میلیون‌ها فارغ‌التحصیل جوان و بیکار تلاش‌ها برای اشتغال‌زایی و حمایت از کارآفرینی را افزایش دهد.
به گزارش کارگر نیوز به نقل از رویترز، منگ و ئی- سخنگوی کمیسیون اصلاحات ملی و توسعه چین - گفت: چین باید برای ۹.۷ میلیون بیکار ثبت شده، ۸.۲ میلیون فارغ‌التحصیلی که تازه وارد بازار کار می‌شوند و کارگرانی که تحت تاثیر کاهش ظرفیت صنعتی قرار گرفته‌اند، شغل ایجاد کند.
 
نرخ بیکاری ثبت شده مناطق شهری چین در سال گذشته به ۳.۹ درصد کاهش یافت و علی‌رغم کندتر شدن رشد اقتصادی و اجرای برنامه کاهش ظرفیت صنعتی توسط دولت، عموما در سطح پایداری باقی مانده است. با این حال برخی از تحلیلگران می‌گویند آمارهای رسمی، شاخصی غیرقابل اعتماد برای شرایط اشتغال است زیرا تنها بیکاری در مناطق شهری را بررسی می‌کند و میلیون‌ها کارگر مهاجر را به حساب نمی‌آورد.
 
خانم منگ در کنفرانس خبری خود با بیان این که این کمیسیون، سیاست "اول اشتغال" و سیاست‌های اشتغال بیشتری را اعمال خواهد کرد و به شدت به دنبال اشتغال و کارآفرینی خواهد بود افزود: حفظ مشاغل برای سیاست توسعه پایدار چین اساسی بوده است.
 
مقامات روی موتورهای رشد جدیدی چون تکنولوژی و خدمات برای حمایت از اشتغال زایی حساب کرده اند. منگ گفت چین محیط سیاست گذاری ایجاد خواهد کرد  که از اقتصاد دیجیتالی حمایت می‌کند و باعث ارتقای هوش مصنوعی و بخش صنعتی اینترنتی خواهد شد. این کمیسیون همچنین سیاست‌گذاری‌های خود را برای حمایت از رشد بخش خصوصی بهبود خواهد داد.