به‌روز شده در: ۱۱:۰۲ - ۲۲ آذر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۵۹۸
تاريخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عضو کارگری شورای عالی کار خبر داد؛
غیبت نمایندگان کارفرمایی در کمیته دستمزد/ تعیین هزینه معیشت به شنبه موکول شد
عضو کارگری شورای عالی کار از برگزاری جلسه عصر امروز کمیته دستمزد بدون حضور نمایندگان کارفرمایی خبر داد.
به گزارش کارگر نیوز، پس از برگزاری چندین جلسه کمیته دستمزد و بررسی عوامل موثر در حداقل دستمزد۹۷ قرار بود عصر امروز این کمیته با توافق نمایندگان سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت حداقل هزینه سبد معیشت کارگران  بر اساس اقلام ضروری برای سال ۹۶ را مشخص کند.
 
در حالی که طبق برنامه از پیش تعیین شده، قرار بود جلسه کارگروه مزد با دستور کار تعیین هزینه سبد معیشت کارگران به عنوان مبنایی برای تعیین دستمزد، ساعت ۱۶ با حضور هر سه شریک اجتماعی (نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت) برگزار شود،  علی خدایی عضو کارگری شورای عالی کار در گفتگو با خبرنگار مهر از تشکیل این جلسه بدون حضور نمایندگان کارفرمایی خبرداد و تاکید کرد: این جلسه با دستور کار تعیین هزینه معیشت کارگران در سال ۹۶ تشکیل شد اما به علت غیبت گروه کارفرمایی، رسیدن به اجما ع ممکن نبود و تعیین تکلیف هزینه معیشت به جلسه روز شنبه موکول شد.
 
به گزارش خبرنگار مهر، سال گذشته حداقل هزینه سبد معیشت کارگران برای یکماه ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تعیین شد که قرار است این رقم بر اساس قیمت های اقلام همان سبد در سال جاری به روز رسانی شود.
 
هدف از تعیین هزینه سبد معیشت کارگران ، مشخص شدن فاصله میزان دستمزد فعلی نیروی کار تا هزینه معیشت و ارائه راهکاری برای جبران این فاصله در شورای عالی کار است.
 
قرار است حداقل دستمزد سال ۹۷ در جلسه هفته آخر اسفند ماه شورای عالی کار تعیین شود.