به‌روز شده در: ۱۵:۰۰ - ۱ فروردين ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۶۹۴
تاريخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محمدرضا تاجیک نماینده کارگران در شورای عالی کار
جلسه شورای عالی کار از سوی کارگران و کارفرمایان تعطیل شد
کارگر نیوز: نمایندگان کارگران و کارفرمایان حاضر در جلسه امروز شورایعالی کار در مخالفت با بند ز تبصره ۷ لایحه بودجه ۹۷ جلسه شورایعالی کار را ترک کردند.
محمدرضا تاجیک نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری کارگر نیوز،  «بند ز تبصره 7» لایحه بودجه 97 را مغایر با رفاه کارگران دانست وافزود: در این بند از لایحه سازمان تأمین اجتماعی مکلف است تمامی سهم درمان از مجموع مأخذ کسر حق بیمه موضوع مواد (28) و (29) قانون تأمین اجتماعی و سایر منابع مربوط را در حسـابی نـزد خزانـه‌داری کل کشور با عنوان بیمه درمان تأمین اجتماعی متمرکز نماید.
 
وی ادامه داد: اعضای شورای عالی کار متشکل از گروه کارگر و کارفرما در جلسه امروز ۲۹/۱۱/۹۶ مخالفت شدید خود را با بند ز تبصره ۷ لایحه بودجه ۹۷ مبنی بر واریز سهم درمان و سایر منابع سازمان تامین اجتماعی به حساب خزانه داری کل کشور اعلام داشته و از دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهیم از آنجا که سازمان تامین اجتماعی مصداق بارز حق الناس و بین النسلی می باشد، نسبت به حذف بند ز تبصره هفت لایحه بودجه احترام نماید؛ در غیر اینصورت مسئولیت عواقب این نوع دست اندازی به منابع سازمان تامین اجتماعی را باید پذیرا باشید.
 
به گفته تاجیک، نمایندگان کارگران و کارفرمایان حاضر در جلسه امروز شورایعالی کار در مخالفت با بند ز تبصره 7 لایحه بودجه 97 جلسه شورایعالی کار را ترک کردند.

به گزارش کارگر نیوز، دویست و شصت و نهمین جلسه شورای عالی کار عصر امروز با دستور کار بررسی ابعاد مختلف تعیین دستمزد ۹۷ و گزارشات دو کمیته روابط کار و کمیته دستمزد قرار بود برگزار گردد که با اعتراضات نمایندگان کارگر و کارفرما تعطیل شد.