به‌روز شده در: ۱۰:۴۸ - ۲۴ آذر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۹۵۹
تاريخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
جهت تامین نظر شورای نگهبان:
دولت موظف به اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال برای همسان سازی حقوق بازنشستگان شد
نمایندگان مجلس دولت را مکلف کردند تا برای همسان سازی حقوق بازنشستگان ۵ هزار میلیارد ریال اختصاص دهند.
به گزارش کارگر نیوز، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، ۱۵ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی با اصلاح بند الحاقی ۲ تبصره ۱۱ لایحه بودجه سال ۹۷ با ۱۱۲ رأی موافق، ۱۸ رأی مخالف و ۱۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
 
بند الحاقی ۲ تبصره ۱۱ به شرح زیر اصلاح شد:
 
وزارتخانه های جهادکشاورزی و راه و شهرسازی مکلفند برای آن دسته از اراضی واقع در محدوده شهرها و اراضی منابع طبیعی خارج از شهرها که از سال ۱۳۶۰ به بعد به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی واگذار و در راستای اهداف و کاربری های تعیین شده مورد استفاده قرار نگرفته اند اقدامات زیر را به عمل آورند.   
 
    اراضی که در مواردی غیر از اهداف و کاربری تعیین شده مورد استفاده قرار گرفته اند اعم از اینکه مستحدثات داشته باشد یا نداشته باشد به طور کامل مسترد می گردد.
 
    آن بخش از اراضی واگذار شده که در راستای اهداف و کاربری تعیین شده مورد استفاده قرار نگرفته به دولت مسترد می گردد.
 
مراجع قضایی ذی ربط در اجرای این بند و استرداد اراضی نظارت خواهند کرد.   
 
استرداد اراضی مذکور در این بند با اخذ نمایندگی از دادستان یا کسی که عهده دار مسئولیت دادستان است، امکان پذیر است. در صورتی که افراد حقیقی و حقوقی که اراضی مذکور به آن ها واگذار شده نسبت به دریافت سند مالکیت اقدام کرده باشند، اسناد مذکور باطل و از درجه اعتبار ساقط است و سازمان ثبت اسناد و املاک با اعلام دادستان بطلان آن ها را در دفاتر املاک ثبت خواهد کرد.
 
دولت موظف است اراضی مسترد شده که قانونا حق فروش آن را دارد به قیمت روز به فروش رسانده و درآمد حاصله را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل واریز نماید.
 
معادل مبلغ واریزی تا سقف ۵ هزار میلیارد ریال از محل ردیف ۳۷- ۵۵۰۰۰۰ صرف همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری موضوع بند ج تبصره ۱۲ این قانون می شود./