به‌روز شده در: ۱۰:۴۸ - ۲۴ آذر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۹۶۷
تاريخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در تذکری به رئیس‌جمهور بیان شد
انتقاد یک نماینده از حقوق حداقلی کارگران
یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بحث محاسبه حقوق کارگران همواره از موضوعات حائز اهمیت در شورای کار بوده است اما تفاوت فاحش نرخ تورمی اعلامی از سوی دولت و تورم قابل لمس در سطح جامعه باعث آسیب زیادی به این قشر شده است.
به گزارش کارگر نیوز، صدیف بدری در تذکری شفاهی به رییس‌جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان جلسه علنی امروز، بیان کرد: بر اساس متن صریح ماده ۴۱ قانون کار، معیار محاسبه حقوق کارگران باید با توجه به نرخ تورم و سطح معیشت باشد که در سال‌های اخیر کم و کیف این محاسبه همواره از بحث‌های مهم میان سه گروه حاضر در شورای کار یعنی دولت و کارفرما و کارگرها بوده است. نکته قابل تامل تفاوت فاحش نرخ تورمی اعلامی از سوی دولت و تورم قابل لمس در سطح جامعه است که نارضایتی زیادی را در اقشار مختلف جامعه به ویژه کارگران به بار آورده است.
 
وی در ادامه گفت: تمام درآمد کارگران صرف هزینه‌هایی همچون مسکن و حداقل پوشاک و درمان و هزینه‌های آموزش می‌شود که همه این موارد تورم‌هایی به مراتب بالاتری را از آمارهای اعلامی تجربه می‌کند. با توجه به شکاف عمیق میان هزینه‌های حداقلی خانوار کارگری با درآمد مصوب، نیاز است تا تدابیر جدی جهت حمایت واقعی از قشر زحمتکش و کارگر جامعه صورت گیرد.
 
نماینده اردبیل افزود: کارگران از مظلوم‌ترین اقشار جامعه هستند چرا که علاوه بر مسائل موجود، وضعیت نابسامان بازار ارز و سود بانکی بالا و بیکاری روزافزون آثار مخربی را در زندگی و معیشت آنها به بار آورده است.
 
وی در پایان گفت: بنده به نمایندگی از این قشر زحمتکش در خصوص کوتاهی دولت در بحث تعیین حداقل دستمزد کارگران و عدم اهتمام لازم در جهت رفع مسائل و مشکلات جامعه کارگری تذکر و هشدار می‌دهم و خواستار توجه هر چه بیشتر دولت به معضلات جامعه کارگری و تعیین حقوق حداقلی کارگران در سال ۹۷ هستم.
نظرات بینندگان
چهار دهه است از این حرفهای قشنگ و دلنشین و زیبا و رویائی و سراپا امید و آرزو و سراب به مردم و بردگان در بند برای ادامه حیات بزرگتر از تو نمایند گفته و وعده دادند و حالا شده این

سیستم تا خرخره فاسد و محجر نمی تواند خود را اصلاح کند ولی می تواند وعده و شعار بدهد.