به‌روز شده در: ۱۰:۴۸ - ۲۴ آذر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۰۰۰
تاريخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
یکی از کارکنان بیکارشده ثامن‌الحجج:
«بیکاری» چهره برتر است
یکی از کارکنان بیکارشده موسسه ثامن‌الحجج که بیش از دو سال بیکار است، می‌گوید: می‌خواهم با شرکت در رای‌گیری چهره‌ برتر کرمانشاه، مسئولان را متوجه معضل بیکاری در این استان محروم کنم.
به گزارش کارگر نیوز، "شمس‌الدین رضائی" جوان ۳۴ ساله، متاهل و دارای دو فرزند پسر، از بهمن ماه سال ۹۴ با تعطیلی شعبه ثامن‌الحجج در کرمانشاه، بیکار و بلاتکلیف است.
 
او که از طرف همشهریانش به عنوان کاندیدای چهره برتر کرمانشاه برای رای‌گیری مجازی در کانالی تلگرامی به نام «اعتلای کرمانشاه» معرفی شده می‌گوید: می‌خواهم با کاندیدا شدن، چهره بیکاری را به عنوان چهره برتر کرمانشاه به همه نشان بدهم؛ چراکه معتقدم، خودِ بیکاری، چهره برتر کرمانشاه است. بیکاری، مخصوص من و همکاران من در ثامن‌الحجج نیست؛ سالهاست که  استان کرمانشاه بالاترین آمارهای بیکاری را به خود اختصاص می‌دهد.
 
او می‌گوید: می‌خواهم صدای مردهایی باشم  که سالهاست بیکار و شرمنده‌ی زن و بچه‌هایشان هستند؛ صدای جوانان مجردی که به دلیل بیکاری هنوز شرایط مالی مناسب برای ازدواج را ندارند؛ صدای مادرانی که غصه‌ی بیکاری فرزندانشان، لبخند را از لبانشان به یغما برده است.
 
او می‌گوید: می‌خواهم صدای جوانانی باشم  که به واسطه بیکاری، روی به دستفروشی، مشاغل کاذب و خدای ناکرده خلاف آورده‌اند. صدای روستانشینان غیوری که به خاطر فروش نرفتن محصولات، کمبود آب و عدم حمایت مسئولان، ناچار می‌شوند به دلیل نداشتن حرفه و بیکاری به حاشیه شهرها کوچ کنند و به معضلات آن تن دهند. می‌خواهم صدای طاق بستان باشم که می‌تواند صنعت گردشگری در استان را احیا کند اما دریغا که مسئولان در خواب غفلتند و جوانان بیکار.
 
به اعتقاد رضایی، در شرایطی که نرخ بیکاری در کرمانشاه ۲۲ درصد است، هیچ مقام مسئولی نمی‌تواند مدعی باشد که چهره برتر است. فقط بیکاری چهره و نماد اصلی این استان است.
 
او می‌گوید: شاید با این حرکت و برجسته کردن دغدغه بیکاری، بتوانم قدم کوچکی در جهت رفع  این معضل بردارم و کاری هرچند حداقلی برای همکاران بیکارشده‌ام در ثامن‌الحجج و خیل عظیم بیکارانِ کرمانشاهی بردارم.   
 
همکاران و دوستان رضایی می‌گویند به این دلیل او را برای انتخاب چهره برتر معرفی کرده‌ایم که علیرغم بیکاری و دغدغه معاش، در همه اقدامات نوع‌دوستانه و مدنی پیش‌قدم است؛ از کمک به زلزله‌زدگان گرفته تا حمایت از بیکاران حاشیه شهر. او همیشه دغدغه خدمت به همشهریانش را دارد.
 
فردا (بیستم اسفند) رای‌گیری در فضای مجازی برای انتخاب چهره برتر کرمانشاه توسط شهروندان کرمانشاهی انجام خواهد شد. برای این انتخابات، بسیاری از مقامات و مسئولان استانی و اساتید دانشگاه کرمانشاهی، از جانب مردم کاندیدا شده‌اند.

نظرات بینندگان
ایا می دانید که بانک مرکزی و سازمان بورس همه ساله صورت های مالی بانک ها را تایید می کرده و انها اقدام به برگزاری مجمع عمومی میکردند و مدیران ان پاداش های کلانی از مجمع عمومی ویک پاداش ویژه دیگر که معمولا معادل 6 ماه حقوق هر مدیر در هرسال بوده میگرفتند ولی از یکسال پیش به این طرف بانک مرکزی به یکباره اعلام کرده که بسیاری از بانک ها زیان پنهان داشته اند و نماد انها بیش از یکسال است در بورس بسته است وتعداد بیشماری از سهامداران بانکی همچون سپرده گذاران بانکی پول انها بلوکه و ارزش سهامشان بشدت کاهش و به عبارتی مالباخته شده اند اینها همه از وجود تخلفات مدیران گذشته و حال بانک مرکزی می باشد که وظایف تسریع شده در قانون بانکی و پولی را نظارت نکرده و مسولان ان مانند مدیران بانکی همواره در صدد گرفتن حقوق و پاداش های کلان بوده و هستند بانک مرکزی و دستگاههای نظارتی در اقدامی قاطعانه باید تمامی پاداش های مدیران بانک هایی که زیان پنهان داشته اند را از انها پس گرفته و به بانک ها برگرداند و با مدیرانی که با پنهان کاری و کارهای صوری حسابداری اقدام به سود ده نشان دادن خود میکرده اند برخورد لازم را بنماید