به‌روز شده در: ۱۵:۰۰ - ۱ فروردين ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۰۱۰
تاريخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رئیس اتحادیه کارگری سوریه
در مسیر مقابله با تحریم‌ها در کنار کارگران ایرانی هستیم
مقام ارشد اتحادیه کارگری سوریه گفت که اتحاد میان ایران و سوریه بر پایه صداقت و منافع دو کشور و منطقه است.
به گزارش کارگر نیوز، جمال خدیر (رئیس فدراسیون کارگری سوریه) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: مواضع تهران در قبال منطقه و بحران‌های خاورمیانه به ویژه در قبال امپریالیسم آمریکا بسیار مهم و قابل توجه است.
 
وی با اشاره به حضور آمریکا در منطقه خاورمیانه، گفت: حضور واشنگتن در منطقه برخلاف منافع ملت‌ها است و کل برنامه‌ها و نقشه‌ها و تلاش‌های این کشور در جهت خدمت به عزیز کرده‌اش اسرائیل و علیه فلسطین است.
 
وی با اشاره به برگزاری نشست فدراسیون اتحادیه‌های جهانی کارگری در تهران، گفت: برگزاری چنین نشستی در تهران پیام مهمی را به منطقه ارسال می‌کند به ویژه آنکه ایران در قضیه فلسطین و سوریه نقشی فعالانه داشته است و یکی از حامیان سوریه است و نقش مهمی را در بحران جنگ سوریه ایفا کرد.
 
خدیر با بیان اینکه ایران متحدی قوی و قدرتمند برای سوریه است، تاکید کرد: ما به دنبال آن هستیم که صدای حقیقی مردم سوریه شنیده شود، دشمنان ما، دشمنان مردم سوریه و دشمنان ملت‌ها همواره تلاش می‌کنند که بگویند در سوریه جنگ داخلی برپا است اما تاکید می‌کنیم که در سوریه جنگ ملی برقرار است که یک طرف آن رهبر، ملت و ارتش سوریه و در طرف مقابل گروه‌های تروریستی و کشورهای حامی آنها قرار دارند. این حقیقت امر است و جنگ طائفه‌ای و داخلی در سوریه صحت ندارد.
 
وی با اشاره به اینکه حمایت و برادری و همراهی خود را با برادرانمان در ایران اعلام می‌کنیم، افزود: ترامپ احمق هر روز تلاش می‌کند توافق هسته‌ای ایران را نابود کند اما می‌بینید که همه کشورهای جهان با رئیس‌جمهور آمریکا در این زمینه مخالفت کردند.
 
این مقام کارگری سوریه گفت: همواره در کنار کارگران ایرانی هستیم که در تلاش برای ساخت ایران و رسیدن به اهدافشان در این کشور و همچنین مقابله با تحریم‌های اقتصادی هستند چرا که ما خودمان طعم تحریم را چشیده‌ایم.
 
وی در پایان تاکید کرد که اتحاد میان ایران و سوریه بر پایه صداقت و منافع دو کشور و منطقه است.