به‌روز شده در: ۱۵:۰۰ - ۱ فروردين ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۰۱۶
تاريخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
معاون وزیر کار:
سند ملی اشتغال دو سال پیش به مراجع ذیربط هم ارسال شد
در ماده 120 قانون برنامه ششم به دولت دو سال فرصت داده شده تا چند سند از جمله سند کار شایسته را تدوین کند. این کار در وزارت کار حدود دو سال قبل با محوریت موسسه کار و تامین اجتماعی انجام و به مراجع ذیربط هم ارسال شد.
به گزارش کارگر نیوز، منصوری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب درباره سند ملی اشتغال اظهار کرد: آقای دکتر ربیعی یک موضوعی را از ابتدا مطرح کردند و آن این که در هیچ یک از برنامه‌های پنج ساله گذشته، سیاست اشتغال دیده نمی‌شود و کشور نیاز به سند سیاستی اشتغال دارد. این موضوع را در زمان تدوین برنامه ششم خیلی پیگیری کردیم و خوشبختانه بندی در ماده 4 قانون آورده شد که ناظر بر تدوین سند ملی اشتغال مبتنی بر کار شایسته در سال اول اجرای برنامه است، به گونه‌ای که منجر به کاهش سالانه 8/0 درصد در نرخ بیکاری بشود. جالب آن است که چیزی که خود وزارتخانه اهمیت آن را مطرح کرد، حالا موضوع سوال از آقای وزیر شده است.
 
معاون وزیر تعاون ادامه داد: به هر حال این کار به روشی کاملا علمی و متناسب با ویژگی های کشور با مشارکت نمایندگان همه دستگاه های ذیربط در سطح معاون وزیر و بدنه مدیریتی و کارشناسی به صورتی فرایندی و پویا انجام شده است. در این فرایند هم از دانش روز استفاده شده و هم دیدگاه‌های خبرگان کشور و هم از یافته‌های نظام جامع تحلیل اطلاعات بازار کار که در موردش صحبت کردیم؛ به مراجع مربوطه هم ارسال شده است. ما این را قبلا به فراکسیون اشتغال اعلام کردیم که داریم کار می کنیم.