به‌روز شده در: ۱۰:۴۸ - ۲۴ آذر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۰۱۹
تاريخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مطالبات کارگران خطوط ریلی تا پایان هفته پرداخت می‌شود
به دنبال ادامه اجتماعات اخیر کارگران شرکت پیمانکاری تراورس در منطقه راه‌آهن شمال شرق در اعتراض به معوقات مزدی، مدیرکل راه‌آهن شمال شرق کشور از پرداخت معوقات مزدی و عیدی کارگران این شرکت خبر داد.
به گزارش کارگر نیوز، فرشاد زادخور گفت: شرکت تراورس پیمانکار نگهداری راه‌آهن ۱۲ منطقه در ۱۶ استان کشور ازجمله سمنان است که حقوق دی، بهمن و عیدی کارگران خود را هنوز پرداخت نکرده است.
 
به گفته وی، با رایزنی‌های انجام شده با مدیرعامل شرکت تراورس، حقوق و عیدی کارگران این شرکت تا پایان هفته جاری پرداخت می‌شود.
 
کارگران شرکت تراورس از شرکت‌های اقماری تحت پوشش راه‌آهن در منطقه شاهرود است که طی روزهای گذشته با تجمع در مقابل ساختمان راه‌آهن شمال شرق، پرداخت مطالبات مزدی خود را خواستار شده بودند.
 
این کارگران که تعددشان به ۳۰۰ نفر می‌رسد جدا از پرداخت دستمزد ماه‌های دی، بهمن، خواستار پرداخت عیدی و پاداش پایان سال خود هستند.
 
یکی دیگر از موارد مورد اعتراض کارگران تراورس ارزش ریالی سبد کالایی است که کارفرما بین آنها توزیع کرده است. از قرار معلوم سبد کالایی که قرار بوده به‌صورت نقدی در قالب کارت هدیه ۵۳۰ هزار تومانی به کارگران پرداخت شود، به‌صورت غیرنقدی به ارزش ۴۰۰ هزار تومان بین کارگران توزیع شده است.