به‌روز شده در: ۱۰:۴۸ - ۲۴ آذر ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۰۲۰
تاريخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
اتحادیه کارگران صنعت خودروسازی:
توقع جامعه کارگری مبارزه با بی‌عدالتی است
اتحادیه کارگران صنعت خودروسازی با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس بر این امر تاکید کرد که در شرایطی که مردم و جامعه کارگری به شدت با مسائل اقتصادی درگیر است، استیضاح وزیر کار موجب نگرانی است.
به گزارش کارگر نیوز، اتحادیه کارگران صنعت خودروسازی با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی نوشت: در شرایطی که مردم و جامعه بزرگ کارگری به شدت با مسائل اقتصادی درگیر و روزگار سختی را می‌گذرانند و جامعه نیاز به آرامش روانی دارد، تنی چند از نمایندگان درصدد استیضاح وزیر کار هستند.
 
متن این نامه به شرح زیر است:
 
نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی               
 
در شرایطی که مردم و جامعه بزرگ کارگری به شدت با مسائل اقتصادی درگیر و روزگار سختی را می‌گذرانند و جامعه نیاز به آرامش روانی دارد تنی چند از نمایندگان درصدد استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند که از دل جامعه کارگری آمده است.
 
کم نبودند تعدادی از نمایندگان و مسئولان و مدیران که با عوام‌فریبی در دوره‌های گذشته به نام خدمت به اسلام و کشور بر صندلی‌های قانون‌گذاری و اجرایی کشور نشستند و قوانینی را تصویب کردند که جز ضرر و زیان به کشور و مردم  هیچ دستاورد دیگری نداشته است.
 
«علی ربیعی» مردی سخت‌کوش است که با جدیت و تلاش مضاعف در راستای رفاه اجتماعیِ جامعه کارگری از هیچ کوششی دریغ نکرده است، طرح حذف پیمانکاران نیروهای خدماتی را شروع و توسط وزارتخانه متبوع بررسی و به کمیسیون اجتماعی مجلس ارسال و تصویب شد، چراکه به صحن علنی مجلس نرفته؟چه کسانی پشت پرده با لابی گسترده با شبکه رانتی کشور برای حذف این طرح و طراح آن فعالیت می‌کنند و به‌جای پیگیری موضوع درصدد حذف طرح و طراح آن قرارگرفتن!
 
 قطعأ این افراد در زمان مشخص به مردم و کارگران معرفی خواهند شد. امروز توقع جامعه کارگری از نمایندگان محترم مجلس مبارزه با فساد و بی عدالتی می‌باشد، آیا قرار نیست در این مورد کاری انجام شود؟ برای برخورد با فساد و بی‌عدالتی نیازی به اقدامات خلاف قانون اساسی و تصویب قوانین جدید نیست، اگر اراده‌ای در کار باشد راه سخت نیست و همین قوانین موجود تکلیف را مشخص کرده‌اند.   
 
هشدار می‌دهیم هرکسی در هر مقام و مسندی درصدد برهم زدن آرامش روانی مردم، کارگران و بی‌نظمی کشور با عوام‌فریبی باشد، به مردم و کارگران بدون اغماض معرفی می‌شود.
 
در پایان از نمایندگان مجلس درخواست می‌کنیم نسبت به استیضاح وزیر سخت‌کوش و کارگر وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجدیدنظر کرده و درخصوص تصویب بند (ز) تبصره ۷ لایحه بودجه سال ۹۷ مجددأ اعلام نظر بفرمایند تا کارگران ،بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی حسابشان را از نمایندگان موافق که هیچ شناختی از جامعه بزرگ کارگری و سازمان تآمین اجتماعی ندارند، جدا کنند.