به‌روز شده در: ۱۶:۳۲ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۰۳۵
تاريخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محمد رضا تاجیک :
سبد معیشت کارگران 2 میلیون و 669 هزار و 802 تومان تعیین شد
کارگر نیوز: نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: مجموع هزینه سبد معیشت یک خانوار ۳.۳ نفری برای سالجاری 2 میلیون و 669 هزار و 802 تومان تعیین شد.
محمدرضا تاجیک عضو شورای عالی کار در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری کارگر نیوز، درباره جلسه امروز کمیته دستمزد گفت: در جلسه امروز که با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد میزان تاثیر سبد خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها بر سبد کلی دستمزد 97 مورد بررسی قرار گرفت، که طبق بررسی‌ها براساس استانداردهای مشخص شده سبد خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها 25.7درصد بر سبد دستمزد 97 تاثیرگذار است.
 
وی با بیان این که این میزان درصد برای خانوار 3.3 نفر براساس سال 95 است، گفت: این میزان سال گذشته 3.5 نفر بوده است، که براساس آمار جدید به 3.3 نفر رسیده است.

تاجیک از تعیین سبد معیشت کارگران در سال 96خبر داد و گفت: این میزان برای سالجاری 2 میلیون و 669 هزار و 802 تومان می‌باشد، یعنی هزینه مسکن، بهداشت، آموزش و خوراکی و آشامیدنی مجموعاً مطابق محاسبات استاندارد عددی بالغ بر 2 میلیون و 669 هزار و 802 تومان است.
 
نماینده کارگران در شورای عالی کار  گفت:  جلسه امروز شورای عالی کار به صورت سه جانبه با محوریت دستمزد 97 با حضور شرکای اجتماعی در حال برگزاری میباشد و مطابق ماده 41 قانون کار میزان سبد معیشت کارگران و نرخ تورم 2 معیار برای چانه زنی دستمزد 97 کارگران خواهد بود. البته ملاک تعیین مزد 1397، سبد معیشت میباشد.