به‌روز شده در: ۱۶:۴۷ - ۲۶ دي ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۷۲۷
تاريخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
۶ماه کارورزی برای دانشجویان کشاورزی الزامی شد
رئیس موسسه علمی کاربردی و مهارتی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس قانون افزایش بهره‌وری و منابع طبیعی، فارغ‌التحصیلان کشاورزی و منابع طبیعی از امسال باید ۶ ماه کارورزی در عرصه‌های واقعی کشاورزی قبل از فارغ التحصیلی بگذرانند.
به گزارش کارگر نیوز، سید جلال‌الدین بصام رئیس موسسه علمی کاربردی و مهارتی وزارت جهاد کشاورزی امروز در حاشیه مراسم تجلیل از برترین‌های آموزش های مهارتی علمی کاربردی در پاسخ به تسنیم اظهار داشت:  طبق قانون افزایش بهره‌وری و منابع طبیعی قرار شده است که فارغ‌التحصیلان کشاورزی و منابع طبیعی 6 ماه از سال را  در سال  آخر تحصیل  خود به عنوان کارورزی در عرصه‌های واقعی کشاورزی فعالیت کنند.
 
وی افزود: براین اساس هردانشجوی بخش کشاورزی که در دانشگاه‌های سراسری، آزاد، غیرانتفاعی و علمیکاربردی درسی میخواند باید به صورت اجباری 6 ماه کارورزیکند.
 
بصام در پاسخ به سؤال دیگر تسنیم مبنی بر اینکه به کارورزان، مانند دانشگاه‌های کشور های توسعه یافته حقوق پرداخت می‌شود گفت: حقوقی به کارورزان پرداخت نمی‌شود و در مطالعات خود به این موضوع توجهی نشده است.
 
  معاون آموزشی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی همچنین درباره مراسم امروز نیز اظهار داشت: در این مراسم از  27  نفر  از برترین‌های آموزش های مهارتی علمی کاربردی بخش کشاورزی در حوزه‌های مختلف تقدیر صورت می‌گیرد.