به‌روز شده در: ۱۶:۴۷ - ۲۶ دي ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۷۶۲
تاريخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/نارضایتی از احکام صادره
بلاتکلیفی کارگران تعدیل شده شرکت حمل ونقل آبادان
از قرار معلوم کارگران بیکار شده‌ی شرکت حمل‌ونقل آبادان در این مدت در جستجوی کار به واحدهای صنعتی و خدماتی زیادی مراجعه کرده‌اند اما به دلیل شرایط سنی خود، موفق به پیدا کردن کار نشده‌اند.
به گزارش کارگر نیوز، جمعی از راننده‌های اخراج شده «شرکت حمل و نقل آبادان» در تماس با خبرنگار ایلنا، از ادامه بلاتکلیفی خود خبر دادند.
 
از قرار معلوم، قرارداد شغلی این کارگران که تعدادشان به حدود ۸۰ نفر می‌رسد به مرور از شهریور ماه سال ۹۵ تا پایان سال ۹۶ به دلیل اتمام قرارداد کار، فسخ شده است.
 
کارگران می‌گویند: با وجود آنکه از آن تاریخ تاکنون، ما راننده‌های بیکار شده با طرح شکایت در اداره کار غرب تهران پیگیر مطالبات معوقات و بازگشت به‌کار خود شده‌ایم، اما هنوز بلاتکلیف هستیم.
 
یکی از کارگران این واحد حمل‌ونقل جاده‌ای در توضیح این ماجرا گفت: همکارانی که بیکار شده‌اند بین ۷تا ۲۵سال سابقه کاری داشتند و همان زمان برای بازگشت به کار و وصول مطالبات خود به اداره کار غرب تهران شکایت کردند که در نهایت پرونده شکایت تعدادی از همکارانمان به شهرستان اسلامشهر انتقال یافت.
 
به گفته وی، در حال حاضر نزدیک به ۲ سال از این ماجرا می‌گذرد اما هنوز تمامی کارگران بیکار شده نتوانسته‌اند مطالبات خود را از کارفرما دریافت کنند و به کار سابق خود نیز بازنگشته‌اند.
 
او در ادامه می‌گوید: در این دو سال که بیکار بوده‌ایم در جستجوی کار به واحدهای صنعتی و خدماتی زیادی مراجعه کرده‌ایم اما به دلیل شرایط سنی‌مان تا این لحظه هیچ کاری برای من و سایر همکارانم پیدا نشده است.
 
او گفت: درحالی من و سایر همکارانم به دنبال ایجاد شرایط برای بازگشت به کار هستیم که چندین ماه است احکامی که از هیات تشخیص و هیات حل اختلاف اداره کار  غرب تهران و شهرستان اسلامشهردر پیگیری شکایت‌مان صادر شده، رضایت ما را جلب نکرده و به آن اعتراض داریم.
 
به گفته این کارگر شرکت حمل‌ونقل آبادان، در آراء صادر شده، مطالبات‌مان به‌صورت حداقلی محاسبه شده درحالی‌که هر یک از ما کارگران حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان از کارفرما طلبکار هستیم.
 
او در خاتمه می‌گوید: در حال حاضر کاری برای انجام دادن نداریم و نگرانیم که با ادامه این وضعیت نتوانیم برای مدت زیادی با این شرایط زندگی کنیم.
 
از قرار معلوم کارگران بیکار شده‌ی شرکت حمل‌ونقل آبادان در این مدت در جستجوی کار به واحدهای صنعتی و خدماتی زیادی مراجعه کرده‌اند اما به دلیل شرایط سنی خود، موفق به پیدا کردن کار نشده‌اند.