به‌روز شده در: ۱۶:۴۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۰۱۰
تاريخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
پیشنهاد وزیر اقتصاد آلمان برای ایجاد نظام بیمه بیکاری در اتحادیه اروپا
براساس طرح پیشنهادی ایجاد نظام بیمه بیکاری در سطح اتحادیه اروپا چنانچه یکی از اعضای حوزه یورو با بحرانی اقتصادی مواجه شوند که به بیکاری گسترده بی‌انجامد و فشار زیادی بر نظام امنیت اجتماعی‌اش وارد شود، آن کشور عضو می‌تواند از این صندوق مالی مشترک وام بگیرد.
به گزارش کارگر نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، «اولاف شولتز» وزیر اقتصاد آلمان، امروز -شنبه- در مصاحبه‌ای گفت که کشورش پیشنهاد ایجاد نظام بیمه بیکاری در سطح اتحادیه اروپا را داده است تا به این ترتیب، حوزه پولی یورو در برابر بحران‌های مالی آینده انعطاف‌پذیرتر باشد.  
 
این پیشنهاد که در مصاحبه شولتز با مجله «اشپیگل» منتشر شد، بخشی از تلاش آلمان و فرانسه برای ایجاد بسته‌ای اصلاحی پیش از دیدار رخبران اتحادیه اروپا در ماه جاری میلادی است.  
 
شولتز در این مصاحبه گفت: «من حامی تکمیل نظامی سراسری برای بیمه بیکاری برای کل حوزه یورو هستم.»
 
وی افزود که چنانچه یکی از اعضای حوزه یورو با بحرانی اقتصادی مواجه شوند که به بیکاری گسترده بینجامد و فشار زیادی بر نظام امنیت اجتماعی‌اش وارد شود، آن کشور عضو می‌تواند از این صندوق مالی مشترک وام بگیرد.  
 
وزیر اقتصاد آلمان افزود: «با به پایان رسیدن دوران رکود، کشور مذکور پول قرض گرفته را باز خواهد گرداند. در عین حال، تمام کشورهای عضو باید بکوشند تا در حد امکان اقدام‌های پیشگیرانه برای مواجهه با بحران اقتصادی صورت دهند.»
 
وی در پاسخ به این‌که آیا این امکان وجود دارد که آلمان از این طرح جدید متضرر شود گفت: «نه، آلمان از این طرح سود می‌برد. ذخیره آژانس بیکاری فدرال دست‌نخورده باقی خواهد ماند و هیچ بدهی‌ای عمومی نمی‌شود.»