به‌روز شده در: ۱۶:۴۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۰۲۳
تاريخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
تشکیل پرونده سلامت بازنشستگان با استفاده از استارت آپ‌ها
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: نسبت به بازنشستگان در کشور احساس ارزشمندی و فرهیختگی وجود دارد و همه مسوولان تلاش می‌کنند اتفاقات خوبی برای بازنشستگان بیفتد.
به گزارش کارگر نیوز، جمشید تقی‌زاده در سفر به استان قزوین و در نشست با روسای کانون‌های بازنشستگی این استان، گفت: ما باید تلاش کنیم نگاه به بازنشستگان عوض شود و در این زمینه مجلس و دولت باید نگاه خود را به بازنشستگان تغییر دهند. گاهی صندوق‌های بازنشستگی و جامعه بازنشستگان در جامعه و کشور به عنوان یک ابرچالش مطرح می‌شوند در حالی که ابرچالش نیستند و ابرمساله هستند و به همین دلیل ابر مسائل قابل حل و فصل هستند.
 
تقی‌زاده با اشاره به اینکه رابطه بسیار خوبی بین صندوق بازنشستگی کشوری و مجلس شورای اسلامی وجود دارد، گفت: در کشور نسبت به بازنشستگان احساس ارزشمندی و فرهیختگی وجود دارد و همه تلاش می‌کنند تا اتفاقات خوبی برای بازنشستگان بیافتد، بنابراین می‌توان از ظرفیت دولت و مجلس شورای اسلامی به نحو احسن استفاده کرد.
 
وی گفت: ما در تلاش هستیم تا پس از تعطیلات مجلس شورای اسلامی نخستین فراکسیون بازنشستگان را در مجلس تشکیل دهیم و نمایندگان مجلس نیز از آن استقبال کرده اند.
 
تقی‌زاده با اشاره به اینکه کانون‌های مختلفی در سطح کشور و استان تهران داریم اما حرکت‌ها و تلاش‌های کانون‌های بازنشستگی مشترک و یکصدا نیست و ادبیات آنها هم یکسان نیست، تصریح کرد: بنابراین در تلاش هستیم که با مشخص کردن اولویت های حوزه بازنشستگی، صدای بازنشستگان و ادبیات کانون‌های بازنشستگی را یکسان کنیم و بر این اساس بتوانیم برنامه‌های موردنظر را جلو ببریم.
 
تقی زاده درباره اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری نیز گفت: این لایحه به کمیسیون مشترک در مجلس رفته بود اما با تلاش‌هایی که انجام شد به کمیسیون اجتماعی بازگشت که امیدواریم با کارهای تخصصی و تلاش‌هایی که در این کمیسیون انجام می‌شود آنچه که مدنظر صندوق بازنشستگی کشوری و کانون‌های بازنشستگی است به ثمر و نتیجه مناسبی برسد.
 
وی گفت: امروز بازنشستگان همه سرمایه های صندوق بازنشستگی کشوری هستند و همه سرمایه‌های صندوق نیز متعلق به آنان است و ما تلاش می‌کنیم تا هر آنچه که متعلق به بازنشستگان کشوری است با جدیت و حساسیت حفظ و حراست کنیم.
 
تقی‌زاده یادآور شد: با مسئولین و وزرا صحبت کردیم که در صورت امکان و براساس قانون آنچه که در زمینه رفاهی شاغلین وجود دارد به بازنشستگان کشوری و بازنشستگان دستگاه مربوطه خود نیز ارائه کنند که در صورت اجرا اتفاقات خوبی خواهد افتاد.
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در حوزه درمان کارها و برنامه‌های خوبی برنامه‌ریزی شده است، گفت: در حال حاضر سه‌چهارم هزینه درمانی پس از ۶۰ سالگی افراد اتفاق می‌افتد و به همین دلیل باید در حوزه درمانی و بیمه‌های مکمل درمان برنامه‌های دقیق و قابل اجرا و مناسبی را در پیش گرفت.
 
تقی‌زاده ادامه داد: ما باید بتوانیم مانند بسیاری از نرم افزارهای حرفه‌ای و استارتاپ‌ها، در حوزه درمان و بهداشت بازنشستگان نیز اقدام کنیم و پرونده سلامت الکترونیک بازنشستگان را راه‌اندازی کنیم.
 
وی با تاکید بر اینکه در حوزه گردشگری بازنشستگان آنچه امروز در حال اتفاق افتادن است قابل قبول برای صندوق بازنشستگی کشوری نیست، اظهار داشت: ما تلاش می‌کنیم تا براساس یک برنامه جدید و مشخص برنامه‌های گردشگری بازنشستگان را به صورت ارزان قیمت و مناسب اجرایی کنیم تا رضایت بازنشستگان جلب شود.
 
تقی‌زاده با بیان اینکه به تمامی شرکت‌ها و هلدینگ‌های تابعه تاکید شده است که سرمایه‌های در اختیار باید با سود مشخصی مدیریت و سرمایه‌گذاری شوند، گفت: شفاف‌سازی و سرمایه‌گذاری‌های مناسب و درست و سودآور در دستور کار حوزه اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری است.
 
وی افزود: فعال‌سازی خانه‌های امید و پویایی این خانه‌ها به عنوان مراکزی برای جمع شدن و دورهمی بازنشستگان مورد توجه ویژه ما است و باید از ظرفیت‌های موجود در این مراکز به خوبی استفاده شود.
 
تقی‌زاده با اشاره به اینکه مکان‌یابی خانه‌های امید به خوبی انجام نشده است، گفت: خانه‌های امید باید در بهترین پارک‌های شهر و در مرکز شهر قرار گیرد تا بازنشستگان بتوانند به خوبی و به سهولت از خانه‌های امید استفاده کنند.
 
وی گفت: یکی از برنامه‌های بسیار مهم صندوق بازنشستگی کشوری تلاش و ترویج ورزش بازنشستگی است چراکه ما اعتقاد داریم پیشگیری بهتر و بالاتر از درمان است و به همین دلیل پیگیر توسعه ورزش بازنشستگان هستیم. یکی دیگر از سیاست‌های صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه پویایی و ورزش بازنشستگان، راه‌اندازی باشگاه‌های ورزشی است از همین رو با آقای سلطانی‌فر؛ وزیر ورزش و جوانان؛ صحبت شده تا توجه بیشتری نسبت به راه‌اندازی این باشگاه‌ها برای بازنشستگان صورت گیرد.
 
تقی‌زاده با بیان اینکه در حوزه بین‌الملل نیز ما پیگیر شکل‌گیری دبیرخانه صندوق‌های بازنشستگی آسیایی هستیم، گفت: در حال حاضر ۲۰ کشور در کنار ایران اسلامی قرار دارند که می‌توان با کمک آنها دبیرخانه صندوق‌های بازنشستگی آسیایی را برای اولین بار در ایران راه‌اندازی کرد.
 
تقی‌زاده با بیان اینکه مسائل بازنشستگان و پیشنهادات آنها باید از طریق کانون‌های بازنشستگی ارائه شود گفت: بهترین کاری که می‌توان در حوزه بازنشستگی انجام داد استفاده از ظرفیت‌ها و خود بازنشستگان برای حل مسائل موجود است. بازنشستگان بهترین افرادی هستند که می‌توانند مسائل و مشکلات را به خوبی رصد کرده و نسبت به ارائه پیشنهادات مفید و مناسب و حل مسائل موجود و پیشرفت در امور، راه‌حل ارائه و به ما کمک کنند.
 
یکی از روسای کانون‌های بازنشستگان کشوری استان قزوین نیز در این نشست گفت: تفاوت حقوق بازنشستگان و شاغلین گاهی زمینه‌ساز گله‌مندی و اعتراض بازنشستگان می‌شود، لذا خواهشمندم که مسائل بازنشستگان در مجلس و دولت با جدیت مطرح شود و مشکلات و مسائل بازنشستگان بیش از پیش پیگیری شود.
 
وی گفت: از آقای تقی‌زاده به عنوان مدیرعاملی که به مسائل و مشکلات بازنشستگان آشنا هستند می‌خواهیم که در زمینه رفع تبعیض حقوق بازنشستگان و شاغلین، در حوزه درمان و بهداشت بازنشستگان و سایر مشکلات عمده بازنشستگان پیگیری لازم را انجام دهند.
 
در این نشست کانون‌های بازنشستگی استان قزوین نیز بر ساخت و توسعه خانه‌های امید در استان قزوین براساس نیازهای بازنشستگان این استان، توجه به تفاوت حقوق بازنشستگان و شاغلین و رفع تبعیض‌های موجود، فراهم کردن خدمات بیمه تکمیلی درمان با اولویت بیماریهای خاص و خدمات درمانی که نیازمند هزینه‌های زیاد پزشکی هستند، تحت پوشش قرار گرفتن هزینه‌های درمانی دهان و دندان بازنشستگان، به‌کارگیری و استفاده از فرزندان بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی، اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری در سال ۹۷، توجه به سفرهای ارزان قیمت بازنشستگان و فراهم شدن تسهیلات مناسب برای سفر بازنشستگان به همراه خانواده، استفاده از شرکت‌های گردشگری به خصوص واگذاری خدمات گردشگری به خود بازنشستگان و استفاده از ظرفیت بازنشستگان برای سفرهای زیارتی و سیاحتی تاکید کردند.