به‌روز شده در: ۱۵:۵۸ - ۱ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۰۲۸
تاريخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/قول پیگیری داده شد
نارضایتی کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی از شرایط نامساعد زندگی در کمپ‌ها
کارگران شاغل در شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی در محدوده منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی از شرایط نامساعد زندگی خود در کمپ‌ها، ابراز نارضایتی کردند.
به گزارش کارگر نیوز، برخی منابع کارگری از وضعیت نامناسب کارگران شاغل در شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی در بندر امام خمینی خبر می‌دهند. این کارگران به دلیل شرایط نامساعد زندگی خود در کانکس‌ها که فاقد امکانات گرمایشی و سرمایشی است، تحت فشار قرار دارند.
 
یکی از این کارگران به ایلنا گفت: در گرمای بالای ۶۰ درجه مشغول کاریم. ما در زمان استراحت و خوردن غذا هم فاقد امکانات مناسب  سرمایشی وگرمایشی هستیم و این موضوع بسیار ما کارگران را تحت فشار قرار داده است.
 
او گفت: آبا سزاوار است کارگرانی که در شرکت‌هایی همچون مخازن و پایانه‌ها کار می‌کنند، از حداقل‌های زندگی محروم باشند.
 
او افزود: آیا به نظر شما و براساس آنچه در تصاویر می‌بینید؛ در دمای ۶۰ درجه بندر ماهشهر این کانکس‌ها با این کولرها خنک یا در زمستان با این شوفاژها گرم می‌شوند؟
 
این کارگر مخازن و پایانه‌ای پتروشیمی بندر امام با بیان اینکه این رفتار با کارگران درست نیست، خطاب به مسئولان استانی گفت: این تصاویر گوشه کوچکی از مشکلاتمون در کمپ‌ها را نشان می‌دهد، حالا بماند که چندین پست نگهبانی توی این هوای ۶۰ درجه کولر ندارند. پس این همه درآمد کجا میرورد؟ این همه بارگیری و تخلیه‌ کشتی‌ها کنار اسکله‌ها چه می‌شود؟ مگر یک کولر خریدن برای کارگر چقدر هزینه می‌برد؟ زمستون با مشکل سرما مواجهیم و تابستون با گرما.
 
یک منبع آگاه در شرکت مخازن و پایانه‌ای پتروشیمی بند امام در همین زمینه به ایلنا گفت: تعداد زیادی از نیروی شرکت مخازن و پایانه‌ها به صورت پیمانکاری مشغول کارند که ارائه خدمات و تامین مایحتاج اولیه آنها در کمپ‌ها برعهده شرکت‌های پیمانکاری است. با این حال شرکت مخازن و پایانه‌های بندر امام تمام تلاش خود را برای نظارت بر کار پیمانکاران انجام می‌دهد و این مورد را نیز پیگیری می‌کند.