به‌روز شده در: ۱۶:۴۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۰۴۲
تاريخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
همکاری ایران و سوئیس در زمینه مشاغل سبز و اطلاعات بازار کار
در دیدار معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی کشورمان با معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس، زمینه‌های همکاری گسترده در حوزه مشاغل سبز، گردآوری اطلاعات بازار کار و اصلاح نظام صلاحیت حرفه‌ای مورد بررسی و تاکید قرار گرفت.
به گزارش کارگر نیوز، در حاشیه سومین کنگره بین‌المللی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سوئیس ، سلیمان پاک سرشت ـ معاون وزیر کار کشورمان و مائورو دلمبریجو ـ معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس دیدار و گفت‌وگو کردند.
 
در این دیدار پاک سرشت ضمن معرفی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و تشریح ساختار و ظرفیت‌های آموزشی آن به تدوین طرح اصلاح نظام آموزش‌های مهارتی در ایران اشاره و بر نقش توسعه راهبردی در حوزه آموزش‌های مهارتی تاکید کرد.
 
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای درعین حال تربیت مربی در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را از مهمترین اقدامات لازم در این طرح دانست و همکاری طرف سوئیسی در این زمینه را خواستار شد.
 
مائورو دلمبریجو، معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس نیز در این دیدار به معرفی سیستم آموزشی سوئیس پرداخت و گفت: ما بخش‌های مختلفی برای تربیت مربی، تدوین محتوا و آزمونگری داریم و تجربیات همکاری بین‌المللی خوبی با اروپای شرقی، هند و آفریقا داشته‌ایم.
 
او با اشاره به نقش پررنگ بخش خصوصی و صنایع سوئیس در ارائه آموزش‌های مهارتی درباره تدوین آموزش‌ها، گفت: مرکز آمار سوئیس و موسسه فدرال آموزش‌های فنی و حرفه‌ای SFIVET  اطلاعات مربوط به وضعیت بازار کار و آموزش‌های ارائه شده را به وزارت مربوطه می‌دهد و براساس این اطلاعات قوانین مورد نیاز تدوین می‌شود.
 
معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس با اشاره به سفر اخیر خود به ایران و بازدید از مراکز آموزشی و دانشگاهی، آمادگی خود را برای توسعه همکاری‌ها در زمینه آموزش‌های مهارتی اعلام و موسسه SFIVET را به عنوان مسئول این همکاری مشترک معرفی کرد.
 
به گزارش ایسنا، توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به ویژه در راستای اصلاح نظام آموزش‌های مهارتی در ایران و همچنین گسترش همکاری در زمینه نظام ارتباطی بین بازار کار و آموزش، گردآوری اطلاعات بازار کار، چارچوب صلاحیت حرفه‌ای و مشاغل سبز از دیگر محورهای این دیدار بود.