به‌روز شده در: ۱۵:۵۸ - ۱ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۰۵۰
تاريخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
قاضی‌پور مطرح کرد؛
شائبه واگذاری معدن طلای زر‌شوران تکاب به ژن‌های خوب
قاضی‌پور خواستار رسیدگی به شائبه واگذاری معدن طلای زر‌شوران تکاب به ژن‌های خوب شد.
به گزارش کارگر نیوز، نادر قاضی‌پور (نماینده حوزه انتخابیه ارومیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس) بر لزوم دقت در نحوه واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی گفت: در واگذاری شرکت‌های دولتی باید تدابیری اتخاذ شود که ادامه فعالیت بنگاه‌های تولیدی و موضوع اشتغال کارکنان با چالش روبرو نشود.
 
وی در گفتگو با خانه ملت ادامه داد: کاهش تولید معدن طلای زر‌شوران که به نوعی بزرگترین معدن طلای ایران بوده و در شهرستان تکاب استان آذربایجان قرار دارد، قابل تامل است.
 
نماینده مردم ارومیه افزود: میزان تولید معدن طلای زر‌شوران شهرستان تکاب، نصف شده که براساس شنیده‌ها این اتفاق تعمدی بوده چراکه قصد دارند با زیان‌ده نشان دادن کارخانه، این مجتمع با قیمت ارزان‌تر به برخی‌ها واگذار شود.
 
قاضی‌پور گفت: مدیرعامل و مدیر کارخانه معدن طلای زر‌شوران شهرستان تکاب یک شخص بوده که در مجموع یک شب در منطقه محل کارخانه ساکن شده است. در هرصورت باید به مسائل معدن طلای زر‌شوران از سوی سازمان ایمیدرو رسیدگی شود تا داستان هپکو تکرار نشود.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان، تاکید کرد: سازمان‌های نظارتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به وضعیت تولید معدن طلای زر‌شوران شهرستان تکاب توجه کنند؛ همچنین باید به شائبه واگذاری معدن طلای زر‌شوران تکاب به ژن‌های خوب رسیدگی شود.